Strona główna SANOK W Sanoku otwarto nową drogę w motocyklowej asyście

W Sanoku otwarto nową drogę w motocyklowej asyście

0
Reklama

Kierowcy mają do dyspozycji nowy odcinek drogi, która ułatwi komunikację w okolicach Sanoka. Powstał tam prawie półtorakilometrowy odcinek drogi łączącej obwodnicę miasta z rondem im. Z. Beksińskiego. To kolejna inwestycja samorządu województwa zrealizowana w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego 2014-2020. Jako pierwsi, nowym odcinkiem przejechali motocykliści.

Wartość inwestycji to ponad 44 mln złotych, z czego ponad 29 mln złotych to dofinansowanie z Funduszy Europejskich w ramach RPO WP 2014-2020. Środki z budżetu województwa przekazane na to zadanie to 11,3 mln złotych a 3,9 mln złotych przeznaczył samorząd Sanoka.

Reklama

W otwarciu inwestycji wzięli między innymi udział: Małgorzata Jarosińska-Jedynak, sekretarz stanu w Ministerstwie Funduszy i Polityki Regionalnej, posłowie: Adam Śnieżek i Piotr Uruski, a także przedstawiciele lokalnego samorządu oraz wicewojewoda Jolanta Sawicka. Samorząd województwa reprezentowali: marszałek Władysław Ortyl, wicemarszałek Piotr Pilch oraz przewodniczący sejmiku – Jerzy Borcz wraz z radnymi województwa: Moniką Brewczak, Joanną Bril, Adamem Drozdem i Dorotą Łukaszyk.

Piotr Miąso – dyrektor Podkarpackiego Zarządu Dróg Wojewódzkich rozpoczynając uroczyste oddanie nowej inwestycji powiedział, że ten łącznik, który połączy istniejącą obwodnicę z bezpośrednim centrum miasta, wpłynie w zdecydowany sposób na poprawę warunków komunikacyjnych w tej części regionu:

To jest jedna z wielu inwestycji, które samorząd województwa teraz prowadzi. Tylko w zakresie tej kończącej się perspektywy z RPO, realizujemy w zakresie dróg wojewódzkich 29 zadań – mówił Piotr Miąso.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!