Strona główna SANOK Oszust z Mołdawii zatrzymany przez strażników granicznych z Sanoka

Oszust z Mołdawii zatrzymany przez strażników granicznych z Sanoka

0
Reklama

Do zdarzenia doszło 5 stycznia w Radoszycach. Tutaj do kontroli na wjazd do Polski zgłosił się 51-letni obywatel Mołdawii. W trakcie kontroli dokumentów okazało się, że jego dane figurują w międzynarodowych bazach poszukiwawczych. Strażnicy graniczni z placówki w Sanoku ustalali, że mężczyzna jest poszukiwany na podstawie czerwonej noty Interpolu oraz Europejskiego Nakazu Aresztowania przez władze Słowacji.

Cudzoziemiec, prowadząc działalność związaną ze sprzedażą m.in. telefonów komórkowych, miał dopuścił się szeregu oszustw podatkowych na ogromną skalę, m.in. poprzez próbę wyłudzenia zwrotu podatku. Zgodnie ze słowackim prawem grozi mu do 12 lat pozbawienia wolności. Cudzoziemiec został zatrzymany i decyzją sądu tymczasowo aresztowany na okres 7 dni. 

Reklama

Tymczasowe kontrole na granicy polsko-słowackiej wprowadzono 4 października 2023 decyzją Ministra SWiA. Aktualnie działania przedłużono do 1 lutego. Granicę na Podkarpaciu można przekraczać wyłącznie w Barwinku, Radoszycach i Ożennej. W efekcie kontroli na podkarpackim odcinku granicy ze Słowacją skontrolowano ponad 31 tys. pojazdów oraz przeszło 65 tys. osób wjeżdżających do Polski. W trakcie prowadzonych działań ujawniono m.in. 29 cudzoziemców (pochodzących z Syrii, Pakistanu, Turcji i Iraku), którzy nie posiadali dokumentów uprawniających do pobytu w Polsce. Obcokrajowcy wrócili na terytorium Słowacji.

Reklama
Poprzedni artykułZignorowała znak STOP i doszło do kolizji z pociągiem
Następny artykułGroziło jej wychłodzenie. Pomoc przyszła na czas

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!