Strona główna POLSKA I ŚWIAT Skanska planuje masowe zwolnienia

Skanska planuje masowe zwolnienia

0
Reklama

Jak udało nam się ustalić, rzeszowski oddział budownictwa inżynieryjnego będzie mocno zredukowany. Finalne decyzje nie zapadły ale z dopływających informacji wynika że Skanska może całkowicie wycofać się z rynku naszego województwa w tej branży.

Skanska informowała niedawno o restrukturyzacji w związku ze stratami finansowymi na europejskich rynkach: w Polsce, Czechach i Wielkiej Brytanii. Nowy prezes szwedzkiej grupy zapowiadał likwidację 3 tys. miejsc pracy w 2018 roku. Jak się okazuje 2,5 tys. zwolnień ma dotknąć polskiego rynku (80 % wszystkich zwolnień).

Reklama

Powodem zwolnień ma być spadek rentowności realizowanych kontraktów w poszczególnych regionach Polski. Wypowiedzenia mają być wręczane już w marcu. Związki zawodowe zapowiadają negocjację liczby osób, które mogą stracić pracę oraz warunki wypowiedzeń.

Dwa lata temu Skanska zwolniła blisko 1000 osób w całym kraju. Obecnie szwedzka firma zatrudnia w Polsce ok. 4,7 tys. ludzi.

Skanska przez wiele lat była jednym z lokalnych liderów w budownictwie inżynieryjnym wykonywała takie kontrakty jak obwodnica Dębicy, Ropczyc, Sokołowa Małopolskiego, remont rzeszowskich ulic: Rejtana, Sikorskiego, Warszawskiej, Okulickiego i wielu innych.

Reklama
Poprzedni artykułMedyka: Poszukiwany przez Interpol zatrzymany na granicy
Następny artykuł„Gurgacz. Kapelan Wyklętych”