Strona główna JAROSŁAW Pruchnik: Jarmark Sztuki Ludowej "Pruchnickie Sochaczki"

Pruchnik: Jarmark Sztuki Ludowej "Pruchnickie Sochaczki"

0
Reklama

W niedzielne popołudnie, 22 lipca 2018 r.,  już po raz szesnasty na rynku w Pruchniku odbył się Jarmark Sztuki Ludowej „Pruchnickie Sochaczki”. Uczestnicy podczas wspaniałej słonecznej pogody mogli podziwiać wyroby ponad 80 wystawców z Polski i Ukrainy.


Twórcy ludowi i rękodzielnicy zaprezentowali swoje dzieła, które można było nabyć podczas kiermaszu, m.in. wykonane z gliny ceramiczne naczynia, kolorowe i już zapomniane drewniane zabawki (koniki, wózki, proce, pukawki itp.), wymagające ogromnego nakładu pracy i czasu koronkowe serwety oraz hafty, wspaniałe kompozycje kwiatowe wykonane ręcznie z bibuły i krepiny.
Odwiedzający pruchnicki rynek mogli także zakupić różnorodne gatunki serów, olei, wędlin, przetworów różanych, ciast i wypieków oraz miodu i produktów wykonanych z wosku pszczelego. Dużym zainteresowaniem cieszyły się również pokazy rzemiosła tradycyjnego, nieco już dziś zapomnianego garncarstwa, plecionkarstwa, rzeźbiarstwa, zabawkarstwa i kowalstwa.
Podczas Jarmarku zgromadzonym czas umilały występy: Kapeli Ludowej Grodziszczoki z Grodziska Dolnego, Kapeli Ludowej Gacoki z Gaci oraz zespoły artystyczne z Pruchnika.
Głównymi organizatorami tegorocznej edycji Jarmarku byli: Centrum Kultury Sportu i Turystyki w Pruchniku, Gmina Pruchnik i Centrum Kulturalne w Przemyślu.
fot. B. Paczkowska
 

Reklama
Poprzedni artykułRzeszów: Asseco wdroży nowy program dla Banku PKO S.A.
Następny artykułRzeszów: Jest porozumienie w rzeszowskich szpitalach