Strona główna JAROSŁAW Najliczniejszy nabór ochotników do 20 Przemyskiej Brygady Obrony Terytorialnej

Najliczniejszy nabór ochotników do 20 Przemyskiej Brygady Obrony Terytorialnej

0
Reklama

W miniony piątek w koszarach w Jarosławiu stawiło się 117 ochotników z powiatu przemyskiego, jarosławskiego, lubaczowskiego i miasta Przemyśla, którzy już niebawem rozpoczną terytorialną służbę wojskową w 20 Przemyskiej Brygadzie Obrony Terytorialnej. Są to zarówno osoby, które dopiero zaczynają przygodę z wojskiem, jak również rezerwiści.

Początek drogi do bycia żołnierzem w trakcie szkolenia podstawowego i wyrównawczego to wstępne dopełnienie niezbędnych formalności, np. wypełnienie dokumentów, pobranie mundurów, odbycie szkolenia z BHP i test sprawności fizycznej. W sobotę 13 kwietnia br. nowo wcieleni otrzymali karabinki MSBS GROT, z którymi nie będą rozstawać się, aż do ostatniego dnia szkolenia. Przez następne dni będą ćwiczyć pod okiem doświadczonych instruktorów z 202 batalionu obrony pogranicza – poznają podstawy strzelectwa, taktyki, łączności, topografii, zasady zachowania na polu walki, przetrwania w trudnych warunkach oraz udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Szkolenie podstawowe zakończy sprawdzian nabytej wiedzy i umiejętności praktycznych, tzw. „pętla taktyczna”. Ukoronowaniem tych zmagań będzie przysięga wojskowa, która odbędzie się 27 kwietnia br. w Jarosławiu. Po złożeniu uroczystej przysięgi ochotnicy zostaną żołnierzami pełniącymi Terytorialną Służbę Wojskową i będą kontynuować szkolenie wojskowe w swojej brygadzie, w weekendy (minimum 2 dni raz w miesiącu) oraz na poligonie (raz w roku przez 14 dni).

Reklama

Wśród nowych ochotników są osoby, które z wojskiem nie miały do tej pory żadnej styczności jak również rezerwiści, którzy w przeszłości byli żołnierzami zawodowymi, znają zasady żołnierskiego rzemiosła i w dalszym ciągu chcą służyć ojczyźnie, stale rozwijać się oraz pomagać w szkoleniu młodszych kolegów i koleżanek rozpoczynających swoją przygodę z wojskiem.  

Patronem 202. batalionu obrony pogranicza jest mjr. Władysław Koba, człowiek, dla którego miłość Ojczyzny to nie puste słowa, a czyn i determinacja do jej obrony.

Osoby, które są zainteresowane służbą w 20 Przemyskiej Brygadzie OT mogą składać wnioski w odpowiednim dla swojego miejsca zamieszkania Wojskowym Centrum Rekrutacji lub przez portal e-PUAP. Można również skontaktować się z rekrutem 20 PBOT ze swojego powiatu – dane kontaktowe dostępne są na https://rekruterzy.terytorialsi.wp.mil.pl i na stronie 20 Przemyskiej Brygady Obrony Terytorialnej. 

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!