Strona główna RZESZÓW Rzeszów: Jest porozumienie w rzeszowskich szpitalach

Rzeszów: Jest porozumienie w rzeszowskich szpitalach

0
Reklama

Mediacje w ramach toczącego się w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 2 w Rzeszowie sporu zbiorowego zakończyły się porozumieniem. 


W spotkaniu mediacyjnym, wzorem dwóch poprzednich, udział wzięły strony sporu, mediator wyznaczony przez Ministra Rodziny Pracy i Polityki Społecznej, Marszałek Województwa Podkarpackiego Władysław Ortyl oraz Członek Zarządu Województwa Podkarpackiego Stanisław Kruczek.
Strony potwierdziły ustalenia podjęte w piątek 20 lipca, podczas tzw. spotkania technicznego
Wzrost wynagrodzenia zasadniczego nastąpi o:
– 300 zł brutto od 1 sierpnia 2018
– 200 zł brutto od 1 sierpnia 2019
– 250 zł brutto od 1 lipca 2020.
Wzrost wynagrodzenia od sierpnia 2018 i 2019 nastąpi bezwarunkowo. Natomiast ostatnia transza zostanie wypłacona pod warunkiemże Bank Gospodarstwa Krajowego przedstawi opinię w zakresie sytuacji finansowej szpitala, pozytywną prognozę na następny rok i określi ją jako nie gorszą w porównaniu do lat ubiegłych oraz wskaże że szpital zachowuje płynność finansową. Strony ustaliły również, że powołany zostanie Zespół ds. Monitorowania Porozumienia i Sytuacji Ekonomicznej Szpitala.
kwestii pozostałych postulatów strony również doszły do porozumienia. Oznacza to, iż spór zbiorowy siedmiu organizacji związkowych z dyrektorem Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego nr 2 w Rzeszowie został zakończony.
źr. Podkarpackie.pl 

Reklama
Poprzedni artykułPruchnik: Jarmark Sztuki Ludowej "Pruchnickie Sochaczki"
Następny artykułLubaczów, Jarosław, Rzeszów: Jutro startuje Festiwal Dziedzictwa Kresów