Strona główna JAROSŁAW Kolejna seniorka straciła kilkadziesiąt tys. zł

Kolejna seniorka straciła kilkadziesiąt tys. zł

0
Reklama

Ponad 33 tys. złotych straciła 71-latka z pow. jarosławskiego podczas inwestycji w akcje jednej z firm. Kobieta padła ofiarą manipulacji ze strony przestępców, podających się za konsultantów platformy inwestycyjnej. Poprzez zainstalowanie oprogramowania do zdalnego dostępu pulpitu, seniorka umożliwiła dostęp do bankowości internetowej oszustom, którzy wypłacili z jej konta wszystkie oszczędności.

Uzyskiwanie danych personalnych lub danych do logowania poprzez wprowadzenie w błąd lub za pomocą specjalnego oprogramowania, to bardzo częste sposoby działania oszustów. W taki sposób swoje oszczędności straciła mieszkanka gminy Pruchnik.

Reklama

Do oszustwa na 71-letniej seniorce, doszło kilka dni temu. Do kobiety zadzwonił mężczyzna, który mówił „nieczysto, trochę z dziwnym akcentem” i zaoferował jej inwestycję w akcje jednej ze spółek. Ponieważ zysk miał być pewny, a mężczyzna wypowiadał się rzeczowo, kobieta przystał na tę ofertę i przelała kwotę 850 zł na wskazane telefonicznie konto bankowe.

Po dokonanej płatności 71-latka prowadziła rozmowy telefoniczne z rzekomi konsultantami przez kilka dni. Rozmówcy zapewniali ją o dużych zyskach i legalności inwestycji. Nakłonili seniorkę do zainstalowania aplikacji swojego banku na telefonie, aby nie musiała chodzić do banku i wszystko robić na telefonie. W trakcie jednej z rozmów „profesjonalny analityk” polecił kobiecie zainstalowanie na telefonie programu do zdalnego dostępu pulpitu. Mieszkanka gminy Pruchnik nie podejrzewając podstępu, postępowała zgodnie z poleceniami. Po zainstalowaniu aplikacji i zalogowaniu się do bankowości internetowej, oszuści przechwycili login i hasło bankowe, tym samym wyczyścili konto bankowe kobiety z którego wypłacili kwotę ponad 33 tys. złotych.

Apelujemy o ostrożność podczas tego typu inwestycji. Pierwszy kontakt z ofiarą następuje zwykle przez e-mail, telefon lub komunikator tekstowy. Oszuści nakłaniają do zainstalowania programu do zdalnego dostępu pulpitu i zalogowanie na konto bankowe. Jeśli „konsultant” proponuje nam zainstalowanie takiego oprogramowani, możemy być pewni, ze to oszustwo.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!