Strona główna LEŻAJSK Leżajsk: VII Edycja Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych "TROPEM WILCZYM 2019"

Leżajsk: VII Edycja Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych "TROPEM WILCZYM 2019"

0
Reklama

3 marca 2019 roku w Leżajsku odbędzie się VII Edycja Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych TROPEM WILCZYM 2019.
Będzie to największe tego typu wydarzenie w województwie podkarpackim i jedno z największych w Polsce. Zapraszamy do uczestnictwa i kibicowania. Bieżące informacje dotyczące biegu na facebooku pod: Tropemwilczym.pl – Leżajsk, a zapisy na stronie: https://elektronicznezapisy.pl/
Dystans rodzinny wynosi 1 963 metry. To data śmierci ostatniego żołnierza wyklętego Józefa Franczaka ps. „Lalka”. Odbiór pakietów startowych 3 marca br. w godzinach 10:00-11:30 w biurze zawodów.
Początek biegu i meta będą miały miejsce na placu przed Muzeum Ziemi Leżajskiej. Uroczyste otwarcie imprezy o godz. 11.30. Start biegu o godz. 12:00.
Udział w biegu jest bezpłatny, a pierwszych 700 uczestników po zarejestrowaniu, otrzyma pakiety startowe z okolicznościowym medalem i koszulki z patriotycznymi nadrukami.
W Leżajsku, w ubiegłorocznej edycji biegło 700 osób. W 2019 r. weźmie udział 800 uczestników. To najliczniejszy start na Podkarpaciu. Zmaganiom sportowym będą towarzyszyły liczne atrakcje, m.in. prezentacja sprzętu wojskowego, okolicznościowe wystawy, stoisko pocztowe itp. Ciekawym wydarzeniem będzie udział w biegu zwartej kolumny żołnierzy w pełnym rynsztunku.
Ta impreza, o ogólnopolskim zasięgu, przyciąga ogromne rzesze miłośników sportu i historii. Ma też wymiar patriotyczny. Bieg „Pamięci Żołnierzy Wyklętych” jest oddaniem hołdu żołnierzom polskiego podziemia antykomunistycznego i antysowieckiego, działającego w latach 1944 – 1963 w obrębie przedwojennych granic RP oraz popularyzacją wiedzy na ten temat.
– Bieg Tropem Wilczym niesie silne przesłanie patriotyczne i jest ciekawym wydarzeniem dla osób w każdym wieku. Zaangażowanie wielu podmiotów w projekt potwierdza, że idea i wartości, o które swoją walkę oparli Żołnierze Wyklęci są dzisiaj wciąż żywe i aktualne – podkreśla poseł na Sejm RP Jerzy Paul, inicjator biegu w powiecie leżajskim.
Głównym organizatorem biegu jest Stowarzyszenie Rozwoju Gminy Nowa Sarzyna.
Tel. do kontaktu: Kom. 570 006 399, Radosław Wiatr, dyrektor Biura Posła na Sejm RP, Jerzego Paula lub Janusz Motyka, kom. 531-333-660.

Reklama