Strona główna LEŻAJSK Chasydzi w Leżajsku. Policja zabezpiecza pielgrzymów

Chasydzi w Leżajsku. Policja zabezpiecza pielgrzymów

0
Reklama

W dniach 28 marca – 1 kwietnia br., Leżajsk odwiedzi do kilku tysięcy osób narodowości żydowskiej, którzy przyjadą z różnych zakątków świata, by modlić się przy grobie cadyka Elimelecha. Policjanci, już od czwartku, będą czuwać nad bezpieczeństwem pielgrzymów.

Tradycyjnie, jak co roku do Leżajska przybywają chasydzi z całego świata. Z informacji uzyskanych przez Komendę Powiatową Policji w Leżajsku wynika, że tym razem grób cadyka Elimelecha, w 237. rocznicę jego śmierci, może odwiedzić nawet kilka tysięcy osób.

Reklama

Nad bezpieczeństwem pielgrzymów czuwać będą funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Leżajsku, którzy wspierani będą przez policjantów z Oddziału Prewencji Policji w Rzeszowie, funkcjonariuszy Państwowej Straży Pożarnej w Leżajsku oraz Straży Miejskiej w Leżajsku.

Komenda Powiatowa Policji w Leżajsku informuje, że w najbliższych dniach występować będą utrudnienia w ruchu w okolicy Placu Targowego oraz ulic przyległych.

Apelujemy do kierowców, by zwracali szczególną uwagę na oznakowanie, gdyż na terenie miasta, a w szczególności w okolicy cmentarza Żydowskiego, od czwartku zmieniona zostanie organizacja ruchu.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!