Strona główna LEŻAJSK Szczęśliwy finał poszukiwań nastolatek

Szczęśliwy finał poszukiwań nastolatek

0
Reklama

W piątek w nocy, na jednej z niezamieszkanych posesji w Wydrzu, odnalezione zostały dwie zaginione nastolatki. Dzień wcześniej, 13-latka i jej 14-letnia koleżanka wyszły ze swoich domów do szkoły, do której jednak nie dotarły. W akcję poszukiwawczą zaangażowani byli policjanci z leżajskiej komendy.

Rano, 14 marca br. dwie koleżanki wyszły ze swoich domów do szkoły. Tego dnia nie pojawiły się jednak na lekcjach. Nie wróciły także do swoich domów po zakończonych zajęciach. Dziewczynki nie nawiązały żadnego kontaktu ze swoimi bliskimi. Zaniepokojeni rodzice 13-latki, jak również 14-latki, zgłosili zaginięcia córek w Komendzie Powiatowej Policji w Leżajsku.

Reklama

Do poszukiwań zaangażowani zostali funkcjonariusze zarówno z pionu prewencji, jak i pionu kryminalnego. Sprawdzali wszystkie możliwe miejsca, gdzie mogły przebywać nastolatki. Policjanci rozmawiali z rodzinami, znajomymi nastolatek, analizowali trasy, którymi mogły się poruszać dziewczynki oraz na bieżąco sprawdzali i weryfikowali wszystkie informacje, które do nich docierały.

W piątek, 15 marca br., po godz. 2, policjanci uzyskali informację, że zaginione nastolatki najprawdopodobniej przebywają na terenie jednego z pustostanów w sąsiednim powiecie. Niezwłocznie na miejsce udali się funkcjonariusze, którzy prowadzili poszukiwania dziewczynek. Uzyskane informacje okazały się trafne. Policjanci odnaleźli zaginione nastolatki, siedzące na werandzie w jednej z posesji w Wydrzu, w powiecie łańcuckim. Dziewczynki były wystraszone i wyziębione. Jak twierdziły, po prostu się zagubiły.

Po upewnieniu się, że nieletnie nie mają żadnych obrażeń i nie padły ofiarą przestępstwa, mundurowi przewieźli je do Komendy Powiatowej Policji w Leżajsku, gdzie już na miejscu zostały przebadane przez Zespół Ratownictwa Medycznego, a następnie przekazane swoim opiekunom.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!