Strona główna LEŻAJSK Ściągnął półprzytomnego mężczyznę z torowiska

Ściągnął półprzytomnego mężczyznę z torowiska

0
Reklama

Wczoraj wieczorem, dzielnicowy z Posterunku Policji w Grodzisku Dolnym, sierż. szt. Janusz Wróbel podczas obchodu w okolicy sklepu i stacji kolejowej w Chałupkach Dębniańskich, zauważył leżącą na torach osobę. Funkcjonariusz natychmiast zareagował i podbiegł do mężczyzny, który leżał nieruchomo na jednej z szyn. Pomimo prób nawiązania kontaktu, mężczyzna nie reagował. Komunikacja była bardzo utrudniona. Nie mógł on również samodzielnie wstać, ani utrzymać równowagi. Wobec tego, dzielnicowy ściągnął mężczyznę w miejsce bezpieczne. Gdyby nie czujność i szybka reakcja funkcjonariusza, poniedziałkowy wieczór mógłby zakończyć się tragedią. 

Policjant ustalił, że mężczyzną tym jest 64-letni mieszkaniec Grodziska Nowego. Przybyły na miejsce patrol z Komendy Powiatowej Policji w Leżajsku sprawdził stan trzeźwości 64-latka. Policyjny alkomat wskazał w jego organizmie blisko 2,5 promila alkoholu. Z uwagi na brak możliwości przekazania mężczyzny pod opiekę innej osobie i na fakt, że znajdował się on w okolicznościach zagrażających swojemu życiu i zdrowiu, został przewieziony do Izby Wytrzeźwień w Rzeszowie, gdzie miał pozostać do czasu wytrzeźwienia.

Reklama

Leżajscy policjanci każdego dnia udowadniają, że służba w Policji to nie zwykła praca. To służba na rzecz społeczeństwa i przede wszystkim, to gotowość do niesienia pomocy, nawet z narażeniem własnego życia. 

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!