Strona główna ROPCZYCE Zaatakował nożem kolegę. Trafił już do aresztu

Zaatakował nożem kolegę. Trafił już do aresztu

0
Reklama

Ropczyccy policjanci zatrzymali 24-latka, który w sobotę w nocy ranił swojego kolegę nożem. Pokrzywdzony w wyniku odniesionych obrażeń trafił do szpitala. Podejrzany, mieszkaniec powiatu ropczycko-sędziszowskiego usłyszał zarzut uszkodzenia ciała oraz narażenia pokrzywdzonego na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Mężczyzna został tymczasowo aresztowany na okres trzech miesięcy.

Do zdarzenia doszło 9 marca 2024 r., tuż po północy, w miejscowości Sędziszów Małopolski. Obaj mężczyźni byli pod silnym działaniem alkoholu. Jeden z nich został ugodzony nożem. Przybyli na miejsce mundurowi udzielili pokrzywdzonemu pierwszej pomocy przedmedycznej, następnie został on przewieziony karetką do szpitala.

Reklama

Policjanci niezwłocznie przystąpili do wyjaśniania okoliczności popełnionego przestępstwa. Skutkiem przedsięwziętych czynności było przedstawienie zarzutu narażenia na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu oraz spowodowania uszkodzenia ciała pokrzywdzonego, za które to przestępstwo podejrzanemu grozi kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

Z uwagi na przeszłość kryminalną podejrzanego, użycie niebezpiecznego narzędzia oraz zagrożenie jakie stwarza dla bezpieczeństwa powszechnego, prokurator zdecydował o skierowaniu do sądu wniosku o jego tymczasowe aresztowanie, który to środek zapobiegawczy został zastosowany przez sąd na okres trzech miesięcy.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!