Strona główna ROPCZYCE Młody kierowca stracił prawo jazdy za nadmierną prędkość

Młody kierowca stracił prawo jazdy za nadmierną prędkość

0
Reklama

20-letni kierujący BMW w terenie zabudowanym przekroczył dozwoloną prędkość o 61 km/h. Młodemu mężczyźnie zostało zatrzymane prawo jazdy. Za popełnione wykroczenie został ukarany wysokim mandatem i 14 punktami karnymi.

W czwartek około godz. 12,  funkcjonariusze Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Ropczycach zatrzymali kierującego BMW, który w terenie zabudowanym przekroczył dopuszczalną prędkość o 61 km/h. Urządzenie wykazało, że kierowca jechał z prędkością 101 km/h w miejscu, gdzie dozwolona prędkość wynosi 40 km/h.

Reklama

20-letni mężczyzna został ukarany mandatem karnym w wysokości 2 tys. zł, a na jego okonto wpłynęło 14 punktów karnych. Z uwagi na przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h, zgodnie z przepisami policjanci zatrzymali kierującemu prawo jazdy na 3 miesiące.

Pamiętajmy, że nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn kolizji i wypadków drogowych, a skutki wielu takich zdarzeń nie byłyby tak tragiczne, gdyby ich uczestnicy poruszali się zgodnie z obowiązującymi przepisami.

Reklama
Poprzedni artykułPolicjanci z Niska szkolili saperów
Następny artykułPZL Mielec dostarczył do Rumunii pierwsze śmigłowce Sikorsky S-70 Black Hawk

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!