Strona główna ROPCZYCE W Ropczycach powstanie nowa szkoła

W Ropczycach powstanie nowa szkoła

0
Reklama

W Ropczycach na osiedlu Witkowice zostanie wybudowana nowa szkoła podstawowa. Pierwszy etap inwestycji obejmie stan surowy zamknięty części przeznaczonej dla klas od 4 do 8 wraz z salą gimnastyczną.

Będzie to obiekt trzykondygnacyjny o powierzchni użytkowej ok. 3400 m kw. z zapleczem szatniowo-sanitarnym, salą gier stołowych, trzema świetlicami, biblioteką oraz stołówką z pełnym zapleczem kuchennym. Docelowo placówka pomieści ponad 300 uczniów.

Reklama

Inwestycji gratulowała wojewoda podkarpacki Teresa Kubas-Hul.

– Dzisiejsze wbicie łopaty i poświęcenie placu budowy to symboliczny akt rozpoczęcia prac, ale jednocześnie gwarancja, lepszego dostępu do edukacji i obietnica lepszej przyszłości, które dajemy przyszłym pokoleniom. Powstanie nowej szkoły to także impuls w rozwoju osiedla Witkowice i całych Ropczyc. Bliskość nowoczesnej placówki edukacyjnej na wysokim poziomie, jest istotnym czynnikiem  przy wyborze miejsca zamieszkania dla rodzin, których priorytetem jest zapewnienie swoim dzieciom najlepszych możliwości rozwoju. Nowa szkoła to nowe szanse dla całego miasta – mówiła wojewoda.

Całkowity koszt przedsięwzięcia to ponad 10 mln zł. Na realizację projektu gmina Ropczyce otrzymała rządową promesę w wysokości 8,8 mln zł.

Realizacja budowy ma zakończyć się w sierpniu 2025 r.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!