Strona główna GŁÓWNA Przemysław Babiarz Honorowym Obywatelem Miasta Przemyśl

Przemysław Babiarz Honorowym Obywatelem Miasta Przemyśl

0
Reklama

W czwartek, 26.10 br. Rada Miasta Przemyśl przyznała Przemysławowi Babiarzowi tytuł Honorowego Obywatela Miasta Przemyśl uznaniu za zasługi w działalności społecznej. Nadanie tego tytułu jest wyrazem szacunku za postawę społeczną Przemysława Babiarza oraz jego osobisty wkład w promocję swojego miasta i regionu na forum krajowym.

Przemysław Babiarz to znany dziennikarz i komentator sportowy, pracujący w Telewizji Polskiej. Pochodzi z Przemyśla, gdzie ukończył I Liceum Ogólnokształcące im. Juliusza Słowackiego. Studiował w Krakowie, na Uniwersytecie Jagielońskim, a następnie w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej. W 2013, 2014 i 2015 roku został laureatem Telekamery w kategorii „Komentator sportowy”
Został ambasadorem zorganizowanych w Krakowie Światowych Dni Młodzieży 2016r. Od lat współpracuje m.in z Caritas Polska i Szlachetna Paczka, współpracuje z Salezjańską Organizacją Sportową „Salos”, regularnie angażuje się w akcję „Cała Polska Czyta Dzieciom”, niedawno także wziął udział w akcji : Różaniec do Granic”. Ponadto chętnie propaguje i czynnie uczestniczy w różnego rodzaju akcjach biegowych. Przemysław Babiarz wspólnie z Katarzyną Prokopowicz prowadził tegoroczną edycję biegu „Przemyska Piątka dla Hospicjum” – Przemyśl, 17 września br.
Jak skomentował prezydent Robert Choma: „Pan Przemysław Babiarz, jest obecnie najbardziej rozpoznawalną „przemyską twarzą” w Polsce. Zawsze publicznie podkreśla swoje związki z Miastem rodzinnym. Zawsze jest gotowy do udziału w różnych przedsięwzięciach o charakterze sportowo-kulturalnym w Przemyślu, zawsze z pełnym profesjonalizmem i zapałem je prowadzi. Jest doskonałym ambasadorem naszego miasta. Może stanowić przykład jak osiągając wiele, nie zapominać o swoich korzeniach, o byciu zwykłym, prostym człowiekiem”.

Reklama
Poprzedni artykułZaprzysiężono "terytorialsów" w Krośnie
Następny artykułPoczta Polska poszukuje pracowników