Strona główna DĘBICA Groźny wypadek. Rowerzysta trafił do szpitala

Groźny wypadek. Rowerzysta trafił do szpitala

0
Reklama

W czwartek 2 maja, około godz. 9, policjanci otrzymali zgłoszenie dotyczące potrącenia rowerzysty. Do zdarzenia doszło na ul. Drogowców w Dębicy. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że 38-letnia kobieta kierująca audi, nie zachowała szczególnych środków ostrożności i po wyprzedzeniu rowerzysty, zajechała mu drogę skręcając w prawo.

W wyniku zderzenia i doznanych obrażeń, 77-letni kierowca jednośladu z urazem głowy trafił do szpitala pod opiekę specjalistów.

Reklama

Policjanci ustalili, że oboje uczestnicy wypadku byli trzeźwi.

Na miejscu funkcjonariusze wykonali oględziny miejsca zdarzenia i pojazdów oraz sporządzili dokumentację fotograficzną. Dalsze czynności w tej sprawie prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Dębicy.

Pamiętajmy, że rowerzyści jak i piesi w konfrontacji z samochodem są praktycznie bezbronni. Dlatego prowadząc samochód, zwracajmy szczególną uwagę na niechronionych uczestników ruchu drogowego. Chwila nieuwagi, roztargnienie czy łamanie przepisów ruchu drogowego mogą doprowadzić do tragedii. Policjanci apelują zarówno do kierowców, jak i do rowerzystów o ostrożność i wzajemny szacunek na drodze.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!