Strona główna WIADOMOŚCI Podejrzany bus i SUV zatrzymane na podkarpackiej granicy państwowej

Podejrzany bus i SUV zatrzymane na podkarpackiej granicy państwowej

0
Reklama

W trakcie kontroli mercedesa strażnicy graniczni z Korczowej wykryli nieuprawnioną ingerencję w oznaczenie identyfikacyjne, a mundurowi z Medyki zatrzymali hyundaia poszukiwanego przez zagraniczne służby.

3 maja do kontroli na przejściu granicznym w Korczowej zgłosił się 27-letni obywatel Ukrainy. Mężczyzna wyjeżdżał z Polski busem na ukraińskich numerach rejestracyjnych. Podczas kontroli legalności pochodzenia pojazdu funkcjonariusze zauważyli zeszlifowane oznaczenie na jednej z części pojazdu oraz brak naklejki identyfikacyjnej.

Pojazd o szacunkowej wartości 90 tys. zł został zatrzymany. Kierowcę przesłuchano w charakterze świadka, a w sprawie mundurowi prowadzą dalsze czynności.

Reklama

Z kolei 28 kwietnia podczas kontroli na przejściu granicznym w Medyce wpadł poszukiwany Hyundai Santa Fe. Dane pojazdu figurowały w bazie Interpol. Strażnicy graniczni ustalili, że samochód został utracony na terenie Wielkiej Brytanii. Kierowcą pojazdu był 50-letni obywatel Ukrainy, któremu po przesłuchaniu zezwolono na kontynuowanie podróży na Ukrainę. SUV o wartości około 35 tys. zł został zatrzymany, a dalsze czynności przeprowadzą policjanci.

Od początku 2024 roku funkcjonariusze SG z Podkarpacia zatrzymali samodzielnie oraz przy współpracy z innymi służbami blisko 50 pojazdów pochodzących z przestępstwa. Ich łączna szacunkowa wartość wynosi około 5 mln złotych.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!