Strona główna WIADOMOŚCI Podczas prac ziemnych odnaleziono niewybuch

Podczas prac ziemnych odnaleziono niewybuch

0
Reklama

O tym nietypowym znalezisku dyżurny miejski został powiadomiony dziś po godzinie 12.40. Na miejsce natychmiast skierował policjantów z grupy rozpoznania minersko-pirotechnicznego. Funkcjonariusze ustalili, że niebezpieczne znalezisko, to granat moździerzowy o długości 21 cm, najprawdopodobniej pochodzący z czasów II wojny światowej. Niewybuch został odnaleziony przez pracowników spółdzielni mieszkaniowej, podczas wykonywanych prac ziemnych przy placu zabaw.

O znalezisku zostali powiadomieni saperzy z 21 batalionu Wojska Polskiego w Rzeszowie, którzy zabezpieczyli i wywieźli niewybuch do miejsca jego neutralizacji.

Reklama

Policjanci apelują o ostrożność i przypominają, jak należy zachować się w przypadku odnalezienia przedmiotu przypominającego niewybuch:
Pamiętajmy, że takiego znaleziska nie wolno pod żadnym pozorem przenosić, dotykać ani rozbrajać. Miejsce, gdzie się ono znajduje, dobrze jest zabezpieczyć przed dostępem osób postronnych, a w szczególności dzieci. Jeśli znajdujemy się na otwartej przestrzeni lub w lesie należy to miejsce tak oznaczyć by nikt tam nie wszedł i można je było bez trudu odnaleźć. O znalezisku należy jak najszybciej zawiadomić najbliższą jednostkę Policji. Policjanci zabezpieczą teren i powiadomią saperów. Pamiętajmy, że bardzo duże pociski mogą mieć pole rażenia nawet do kilkuset metrów.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!