Strona główna JASŁO Był poszukiwany i nie miał prawa jazdy

Był poszukiwany i nie miał prawa jazdy

0
Reklama

Dobra pamięć oraz spostrzegawczość, to cechy, które bardzo przydają się policjantom w ich codziennej służbie. Udowodnili to funkcjonariusze z wydziału ruchu drogowego jasielskiej jednostki. W ubiegłym tygodniu, na ul. Kazimierza Wielkiego w Jaśle, zauważyli kierującego fiatem. Za kierownicą siedział dobrze im znany 44-latek. Policjanci wiedzieli, że mężczyzna ma zatrzymane prawo jazdy oraz, że jest poszukiwany. 

Po sprawdzeniu jego danych w policyjnych systemach, ich przypuszczenia się potwierdziły. Mężczyzna nie mógł prowadzić samochodu, ponieważ w listopadzie ubiegłego roku, zostało mu zatrzymane prawo jazdy, kiedy to uciekał przed policjantami z jasielskiej grupy „SPEED”. Mieszkaniec gminy Jasło był także poszukiwany od odbycia zastępczej kary aresztu.

Reklama

Mężczyzna został przewieziony do jasielskiej komendy, a następnie trafił do aresztu. Fiat, którym kierował został odholowany na policyjny parking.

Policja przypomina:

Art. 94 kw

§1. Kto na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub strefie ruchu prowadzi pojazd mechaniczny, nie mając do tego uprawnienia, podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny nie niższej niż 1500 złotych.

§1a. Kto na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub strefie ruchu prowadzi pojazd inny niż mechaniczny, nie mając do tego uprawnienia, podlega karze nagany albo karze grzywny do 1500 złotych.

§2. Tej samej karze podlega, kto prowadzi na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub strefie ruchu pojazd pomimo braku dopuszczenia pojazdu do ruchu.

§3. W razie popełnienia wykroczenia, o którym mowa w §1, orzeka się zakaz prowadzenia pojazdów.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!