Strona główna ŁAŃCUT Obywatelskie zatrzymanie pijanego kierowcy

Obywatelskie zatrzymanie pijanego kierowcy

0
Reklama

2 promile alkoholu miał w organizmie 47-letni kierowca pojazdu marki Kia. W tym stanie mężczyzna poruszał się samochodem po autostradzie A4, omal nie doprowadzając do wypadku. Na szczęście dalszą jazdę pijanemu kierowcy uniemożliwił inni uczestnicy ruchu drogowego.

Do zdarzenia doszło wczoraj, na łańcuckim odcinku autostrady A4, na wysokości miejscowości Krzemienica. Przed godz. 23, policjanci otrzymali zgłoszenie o kierowcy pojazdu marki KIA, który może być nietrzeźwy. Z przekazanych informacji wynikało, że kierujący wskazanym samochodem zjechał na stację paliw, gdzie został ujęty przez świadków zdarzenia.

Reklama

Na miejscu policjanci zastali zgłaszającego oraz śpiącego w pobliskim rowie mężczyznę. Okazał się nim 47-letni mieszkaniec powiatu rzeszowskiego. Z relacji świadków wynikało, że to właśnie 47-latek, prowadząc kię, nie potrafił utrzymać prostego toru jazdy i dwukrotnie omal nie doprowadził do zderzenia z innymi pojazdami. Następnie mężczyzna zjechał z autostrady na stację paliw, gdzie kluczki od pojazdu zabrali mu inni uczestnicy ruchu drogowego, którzy wyczuli od niego alkohol. 47-latek opuścił samochód i pieszo próbował się oddalić z terenu stacji, jednak po przejściu kilkudziesięciu metrów zasnął w przydrożny rowie. 

47-latek powiatu rzeszowskiego znajdował się pod wyraźnym działaniem alkoholu. Na miejscu mężczyzna nie chciał jednak poddać się badaniu na stan trzeźwości, w związku z czym została mu pobrana krew do badań. 47-latek trafił do izby wytrzeźwień. Tam badanie stanu trzeźwości wykazało 2 promile alkoholu w jego organizmie.

Mężczyzna stracił już prawo jazdy, a po wytrzeźwieniu usłyszy zarzuty. Grozi mu kara pozbawienia wolności do 3 lat, zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz wysoka grzywna. 

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!