Strona główna JAROSŁAW Udaremniono przemyt części z luksusowych SUV-ów

Udaremniono przemyt części z luksusowych SUV-ów

0
Reklama

Mundurowi Straży Granicznej z przejścia w Korczowej ujawnili próbę wywozu do Ukrainy kilkudziesięciu podzespołów pochodzących z aut skradzionych w Niemczech. Szacunkowa wartość części to około 150 tys. złotych.

Do zdarzenia doszło w sobotę (27 maja) na przejściu granicznym w Korczowej. Do kontroli na wyjazd z Polski zgłosił się 48-letni obywatel Ukrainy. Jak się okazało, w przestrzeni ładunkowej busa mężczyzna przewoził kilkadziesiąt części samochodowych. Mundurowi poddali je szczegółowej kontroli. W wyniku sprawdzeń ustalono, że podzespoły pochodzą z samochodów marki Audi Q7 (lata produkcji 2017 oraz 2019). Oba pojazdy zostały skradzione na terytorium Niemiec. Jeden zaledwie dwa dni wcześniej, a drugi w kwietniu br. Łącznie 53 podzespoły o szacunkowej wartości 150 tys. złotych zostały zatrzymane. Mundurowi przesłuchali kierowcę w charakterze świadka i prowadzą dalsze czynności w sprawie.

To kolejne tego typu zdarzenie na podkarpackich przejściach granicznych w ostatnim czasie. Tydzień wcześniej na przejściu granicznym w Medyce udaremniono przemyt dwóch transportów, łącznie blisko 150 podzespołów pochodzących z mercedesów oraz bmw skradzionych w Niemczech i Wielkiej Brytanii.

Reklama

Od początku roku funkcjonariusze SG z Podkarpacia zatrzymali pojazdy oraz podzespoły pochodzące z przestępstw o łącznej szacunkowej wartości przekraczające 3,7 mln złotych.

Źr. https://www.bieszczadzki.strazgraniczna.pl/

Poprzedni artykułGroźny pożar w Jędrzejówce. Dwie osoby ranne [foto]
Następny artykułTragedia na przejeździe kolejowym w Sośnicy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!