Strona główna TURYSTYKA Tanie podróżowanie cz.1

Tanie podróżowanie cz.1

0
Reklama

Każdy chciałby wyjechać na wakacje marzeń i wydać niewiele. Są kraje w których tanie podróżowanie jest trudniejsze, jednak przy zachowaniu podstawowych zasad można nasze wydatki obniżyć nawet o połowę.

W dzisiejszym artykule kilka podstawowych zasad taniego podróżowania.
1. Wyjeżdżaj na urlop po sezonie.
Zaplanuj swoje wakacje, wtedy gdy inni już z nich wrócili. Dlaczego, chyba nie trzeba mówić, po sezonie czekają nas duże rabaty i obniżki. Planuj swój urlop od września do czerwca z pominięciem długich weekendów i ferii zimowych. Wyjeżdżając poza Europę, sprawdzaj w jakich okresie trwa tam sezon turystyczny, jest on często uzależniony od klimatu.
2. Planuj urlop z wyprzedzeniem. 
Zasiądź do planowania swoich wakacji, najlepiej już kilka miesięcy wcześniej. Gdy miejsca w samolocie, czy pokoje w hotelu są jeszcze dostępne w dużej ilości, ceny są niższe. Każdy dzień zwłoki powoduje, że ceny rosną, bo wolnych miejsc ubywa.
3. Bądź elastyczny. 
Chcesz jechać nad morze, upatrzyłeś sobie loty nad Lazurowe Wybrzeże, ale akurat tańsze są loty do hiszpańskiej Barcelony, wybierz drugą opcję. W terminie kiedy planowałeś wyjazd bilety są  droższe? Szukaj innego terminu i najpierw zarezerwuj swoje wakacje, a później urlop. 
4. Zabierz to co najbardziej potrzebne.
Ten punkt tyczy się linii lotniczych. Czy warto płacić dwa razy więcej za bilet tylko dlatego, że zabierasz dużą walizkę? Spróbuj spakować się w mniejszą, mniej zapłacisz, mniej będziesz dźwigał i mniej stracisz, gdy ktoś spróbuje Cie okraść. Zabierz najpotrzebniejsze rzeczy.
Więcej punktów taniego podróżowania już wkrótce.

Reklama