Strona główna BIESZCZADY Przegląd czynnych stoków narciarskich na Podkarpaciu

Przegląd czynnych stoków narciarskich na Podkarpaciu

0
Reklama

Zima wystartowała. Stoki narciarskie na Podkarpaciu też. Wyciągi ruszyły albo ruszą już w najbliższy weekend. Cały czas działa Kiczera, rusza Gogołów a Wańkowa, Arłamów, Gromadzyń i Laworta ruszą już w ten weekend. Wszyscy gestorzy stoków w Podkarpackiem deklarują, że są na ostatniej prostej w przygotowaniach do sezonu.


Od dawna nie mieliśmy takiej zimy na Podkarpaciu już na początku grudnia i to w takiej odsłonie. Wielbiciele białego szaleństwa żyją nadzieją, że pokrywa śnieżna utrzyma się co najmniej do marca. Lepiej jednak nie zwlekać i ruszyć na stok już teraz. Jeśli zastanawiacie się, gdzie się wybrać na narty w Polsce, to Podkarpackie zaprasza. Poniżej przedstawiamy krótki przegląd polecanych stoków.

Reklama

Stacja Narciarska BIESZCZAD.ski Wańkowa
Otwarta w styczniu 2022 roku atrakcja w Bieszczadach jeszcze pachnie nowością. To największa i najnowocześniejsza stacja narciarska w województwie podkarpackim oferująca bogactwo atrakcji dla każdego odwiedzającego. Wyciąg narciarski w Wańkowej posiada najdłuższą w regionie czteroosobową kolejkę linową o długości niemal kilometra, wyciąg talerzykowy oraz trzy ruchome chodniki. Na terenie tej atrakcji w Bieszczadach znajduje się przedszkole narciarskie, szkoła narciarsko-snowboardowa oraz wypożyczalnia sprzętu.
Długość tras: 2×1200 m, 1550 m, 2x 1350 m, 500 m i 250 m
Wyciąg w Wańkowej działał już w miniony weekend a ponowny start w ten piątek (8 grudnia).

Stacja Narciarska „Gromadzyń” w Ustrzykach Dolnych
Atrakcja znajduje się w Ustrzykach Dolnych, znanych jako Zimowa Stolica Bieszczadów. Znajduje się tu m.in. kolej linowa, wyciągi orczykowe i talerzykowe. Stok umiejscowiony jest na wzgórzu Gromadzyń w Paśmie Równi. Infrastruktura stoku obejmuje dwa dwuosobowe wyciągi orczykowe (700 m każdy) oraz wyciąg talerzykowy o długości 300 m i mniejszy, 200-metrowy. Trasy są oświetlone, sztucznie naśnieżane i ratrakowane. Dodatkowo na terenie stacji znajduje się szkółka narciarsko-snowboardowa, wypożyczalnia sprzętu oraz serwis.
Długość tras: 750 m (z homologacją „FIS” na slalom), 800 m, 900 m
Wyciąg ruszy 9 grudnia.

Stacja Narciarska LAWORTA SKI W Ustrzykach Dolnych
Stacja narciarska Laworta Ski znajduje się w malowniczym zakątku Bieszczadów. Atrakcja w Bieszczadach otoczona jest pięknymi lasami w Ustrzykach Dolnych – Zimowej Stolicy Podkarpacia. Stacja oferuje m.in. dogodny wyciąg krzesełkowy. Główna trasa, o długości 1250 metrów, posiada homologację FIS na slalom oraz slalom gigant. Stoki są oświetlone, sztucznie naśnieżane i regularnie przygotowywane przez ratraki. Dodatkowo, atrakcja w Bieszczadach oferuje trasę snowtubingową o długości 100 metrów, zapewniającą ekscytującą zabawę dla odwiedzających poszukujących innych emocji.
Długość tras: 1250 m (z homologacją „FIS” na slalom i slalom gigant), 1150 m, 300 m, 200 m, 100 m
Start sezonu zaplanowano na piątek 8 grudnia.

Stacja narciarska Gogołów.Ski
Właśnie ruszają też wyciągi w Gogołowie. Stacja narciarska Gogołów.Ski zlokalizowana jest nieopodal Jasła. Główny stok oferuje trasę zjazdową o długości 700 metrów. Jest oświetlony, naśnieżany i ratrakowany.
Długość trasy: 700 m
Start sezonu 7 grudnia (czwartek).

Stacja narciarska Arłamów
Wśród lasów Pogórza Przemyskiego ukryty jest imponujący kompleks wypoczynkowy Hotel Arłamów. Miejsce znane z oferty sportowej przyciąga latem i zimą. W sezonie zimowym funkcjonująca przy hotel stacja narciarska zaprasza nie tylko wypoczywających w hotelu gości ale też przyjezdnych jednodniowych.
Narciarze w Arłamowie mogą korzystać z 3 wyciągów. Wyciągi ruszą w sobotę 9 grudnia.

Ośrodek Narciarski KiczeraSki w Puławach
Stacja narciarska w Puławach wystartowała 5 grudnia i cały czas działa. W Puławach funkcjonują 4 wyciągi w tym jeden krzesełkowy a narciarze i snowboarderzy mogą szaleć na 5 trasach o zróżnicowanym poziomie trudności. Na miejscu jest szkółka narciarska i wypożyczalnia sprzętu.
Długość tras: 1 200 m, 1 000 m, 900 m, 150 m, 300 m
Wyciągi działają codziennie.

Pełen przegląd stoków narciarskich na Podkarpaciu znajdziecie tutaj: https://podkarpackie.travel/artykuly/stoki-narciarskie-na-podkarpaciu

Reklama
Poprzedni artykułTaniec polonez na liście tradycji UNESCO
Następny artykułZgodnie z zapowiedzią europoseł Tomasz Poręba pozwał dziennik „Rzeczpospolita” i portal OKO.press

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!