Strona główna BIESZCZADY Jak sytuacja na szlakach w Bieszczadach?

Jak sytuacja na szlakach w Bieszczadach?

0
Kamera BdPN Widok na Tarnicę 6.02. 7:58
Reklama

Warunki na szlakach turystycznych są trudne. Większość odcinków jest słabo przetartych, mniej uczęszczane są nieprzetarte. Na szlakach zalega gruba warstwa zbitego śniegu, w wielu miejscach występują oblodzenia, a grubość pokrywy wynosi od 20 do 150 cm w miejscach nawianych.

W takich warunkach do wędrowania zalecane są raczki i kije trekkingowe, miejscami rakiety śnieżne. Ułatwi Wam to wędrówkę i uchroni przed nieszczęśliwym wypadkiem.

Reklama

Parkingi, które są odśnieżane i dostępne do parkowania samochodów: Wołosate wraz z dostępem do toalet, Ustrzyki Górne, Przełęcz Wyżniańska, Brzegi Górne.

Ze względu na wysoką pokrywę śnieżną dojazd do Bukowca jest możliwy tylko do skrzyżowania przed mostem na potoku Halicz (około 400 metrów do parkingu) Dalej, brak przejazdu!

Uwaga!

Informujemy, że w dniu 3.02.2024 r. od godz. 9.00 do 16.00 na terenie Bieszczadzkiego Parku Narodowego odbędzie się VI Memoriał Olka Ostrowskiego w narciarstwie wysokogórskim (zgodnie z mapą).

Prosimy o uwzględnienie powyższych zmian oraz wybieranie innych tras do wędrówek. Za utrudnienia przepraszamy!

Przypominamy, że obowiązuje zakup biletów wstępu do Parku.

Każdorazowo przed wyruszeniem w góry należy sprawdzić aktualną prognozę pogody oraz mapę miejsc zagrożonych na stronie Bieszczadzkiej Grupy GOPR. Prosimy również o zapoznanie się ze wskazówkami i mapą dotyczącymi zwiedzania BdPN w okresie zimowym.

Reklama
Poprzedni artykułCzy przysłowia pogodowe naszych babć nadal się sprawdzają? Komentuje ekspert IMGW
Następny artykułBędzie strajk generalny rolników. Zablokują wszystkie przejścia z Ukrainą i drogi w kraju

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!