Strona główna BIESZCZADY Trudne warunki turystyczne w Bieszczadach

Trudne warunki turystyczne w Bieszczadach

0
Reklama

Warunki na szlakach turystycznych są trudne. Większość z nich jest drożna z wyjątkiem słabo przetartego odcinka: Przełęcz Goprowska–Halicz–Rozsypaniec–Przełęcz Bukowska oraz odcinek Pszczeliny Widełki – Bukowe Berdo. Grubość pokrywy śnieżnej waha się od 15 cm w dolinach do nawet 120 cm w miejscach nawianych powyżej górnej granicy lasu-przekazał Bieszczadzki Park Narodowy w komunikacie.

Nad szlakami mogą występować pochylone, oblodzone gałęzie, prosimy o zwracanie uwagi na wygląd otoczenia i omijanie miejsc niebezpiecznych. Zalecamy przed wyruszeniem na szlak wyposażyć się w kijki i raczki, ponieważ powyżej górnej granicy lasu w wielu miejscach szlaki są śliskie i oblodzone.

Reklama

Z uwagi na oblodzenie drogi mogą występować utrudnienia z dojazdem na parking w Bukowcu, z którego można się wybrać do Źródeł Sanu. Odradzamy zatem dojazd pojazdami bez napędu 4×4.

Wychodźcie w góry wcześnie. Zaplanujcie trasę tak, aby zakończyć ją przed zmrokiem. Nigdy nie podejmujcie wycieczki samotnie. Zostawcie informację o planowanej trasie i godzinie powrotu .

Apelujemy do wszystkich turystów, aby pamiętali o pobraniu aplikacji „Ratunek”. Dzięki niej służby ratownicze są w stanie precyzyjnie ustalić położenie osoby potrzebującej pomocy.

Każdorazowo przed wyruszeniem w góry należy sprawdzić aktualną prognozę pogody oraz mapę miejsc zagrożonych na stronie Bieszczadzkiej Grupy GOPR . Prosimy również o zapoznanie się ze wskazówkami i mapą dotyczącymi zwiedzania BdPN w okresie zimowym.

Reklama
Poprzedni artykułHybrydowe pociągi ruszą w trasy na Podkarpaciu
Następny artykułFigura Kapitana Jaskuły już zamontowana. W niedzielę odsłonięcie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!