Strona główna GŁÓWNA Nożownikowi ze Stalowej Woli postawiono zarzuty

Nożownikowi ze Stalowej Woli postawiono zarzuty

0
Reklama

Prokuratura postawiła 27-latkowi zarzut usiłowania zabójstwa wielu osób poprzez atakowanie dwoma nożami i zadawanie im ran w klatkę piersiową, jamę brzuszną i plecy, w wyniku czego jedna osoba zmarła, a osiem innych zostało rannych. Grozi mu za ten czyn  kara dożywotniego pozbawienia wolności.

Podejrzanym jest 27-letni Konrad K. mieszkaniec Stalowej Woli, najprawdopodobniej leczył się psychiatrycznie. Podczas przesłuchania w prokuraturze przyznał się do zarzucanych mu czynów i złożył wyjaśnienia, nie podał jednak jednoznacznie motywów swojego działania. Z jego wyjaśnień wynika, że za swoje niepowodzenia życiowe obwinia społeczeństwo. Zeznania podejrzanego są jednak bardzo sprzeczne.  Raz twierdzi że planował atak, później że był to impuls, żeby później jeszcze raz stwierdzić że jednak go planował. Zapytany o noże, którymi dokonał zbrodni, podejrzany stwierdził, że nabył je do obrony, nie potrafił jednak wyjaśnić przed kim.

Stan zdrowia ofiar:

Z 10 ofiar nożownika, jedna zmarła, a sześć jest w stanie ciężkim.  4 z nich przeszły przeszły wielogodzinne operacje, nieoficjalnie mówi się, że jedna jest w stanie agonalnym. Zmarła była 50-letnią mieszkanką Stalowej Woli.

Reklama

Kondolencje ofiarom i ich rodzinom złożył również Marszałek Województwa Podkarpackiego

W związku z ogromną tragedią, która dotknęła mieszkańców Stalowej Woli, Marszałek Województwa Podkarpackiego Władysław Ortyl wraz z Zarządem składa kondolencje rodzinie i wszystkim bliskim ofiary bestialskiego ataku w stalowowolskiej galerii handlowej. To niewyobrażalna tragedia jaka dotąd nie miała miejsca w naszym regionie. Wyrażamy także swoją dezaprobatę wobec wszelakiej agresji, która prowadzi do podobnych dramatów. Deklarujemy pomoc dla wszystkich poszkodowanych podczas tego niebywałego jak na nasze warunki aktu agresji. Nasze jednostki medyczne są gotowe do pomocy, jeśli taka pomoc byłaby konieczna. Pozostajemy w łączności ze służbami, wojewodą i prezydentem Stalowej Woli.”

Reklama
Poprzedni artykułNagroda dla przemyskiego strażaka
Następny artykułKiedy spadnie pierwszy śnieg?