Strona główna POLITYKA Morawiecki kuzynem Kaczyńskiego

Morawiecki kuzynem Kaczyńskiego

0
Reklama

Z chwilą ogłoszenia decyzji o zmianie na fotelu premiera, media zaczęły prześwietlać postać Mateusza Morawieckiego. Portal genealogiczny zapisz.org przedstawił dokładnie drzewo genealogiczne rodziny nowego Premiera i doszedł do interesujących informacji, Morawiecki jest kuzynem Kaczyńskiego.

 
Siostra przyszłego premiera, Marta Morawiecka, wyszła za mąż za Marka Rudnickiego. Jego rodzicami są Janusz Jerzy Rudnicki, urodzony w 1931 w Poznaniu, oraz Maria Natalia Andrzejewska h. Nałęcz, urodzona w 1934 w Niegibalicach w woj. kujawsko-pomorskim. Rodzicami Marii Andrzejewskiej byli Michał Andrzejewski h. Nałęcz (urodzony w roku 1897, zmarły w roku 1979 w Opolu) oraz Maria Olszowska z Olszowy h. Prus (urodzona w roku 1906, zmarły w roku 1960 w Opolu).
Jej matką była z kolei Joanna Helena Kosińska z Kosianki h. Rawicz (1882-1965), „ojcem zaś – Stefan Zygmunt Olszowski z Olszowy h. Prus (1868-1940). Jego z kolei matką była Karolina Zabłocka z Bełchatowa h. Łada (1844-1886), a ojcem – Władysław Stanisław Kostka Olszowski z Olszowy h. Prus (1836-1929).”
Z kolei matka Władysława Olszowskiego – Agnieszka z domu Gurbska, poślubiła Szymona Jakuba Olszowskiego z Olszowy h. Prus. Z tego małżeństwa urodziło się ośmioro dzieci – „cztery córki i czterech synów”. – „Jednym z owych synów był wspomniany Władysław Olszowski, a jedną z córek – Julia Emilia Magdalena Olszowska z Olszowy h. Prus, pra-prababcia Jarosława Kaczyńskiego”  – podaje portal zapisz.org
Źródło: zapisz.org
 
 

Reklama
Poprzedni artykułMatki z co najmniej trójką dzieci będą mogły przejść na wcześniejszą emeryturę?
Następny artykułBieszczady: Misie jeszcze nie chcą spać