Strona główna ŁAŃCUT Wiosennie i kolorowo w otoczeniu łańcuckiego zamku

Wiosennie i kolorowo w otoczeniu łańcuckiego zamku [foto]

0
Reklama

Park i ogrody Muzeum-Zamku w Łańcucie są coraz bardziej wiosenne. W tym roku wiosna przyszła tu znacznie szybciej niż w poprzednich latach. Magnolie – choć zwykle kwitły w okolicy majówki – aktualnie są w szczycie kwitnienia. 

Reklama

Jesienią ubiegłego roku w łańcuckich ogrodach dosadzono do rosnących już roślin (głównie bylin oraz róż) około 6 tys. cebul kwiatowych różnych rodzajów, gatunków i odmian. Duża część z nich zdobi rabaty już od wczesnej wiosny. 

Z kwiatów kwitnących obecnie, największą grupę stanowią tulipany – w otoczeniu łańcuckiego zamku posadzono blisko 3 tys. sztuk w 32 odmianach, różniących się nie tylko kolorami, ale również wielkością i kształtem kwiatów czy porą kwitnienia. Turyści, którzy w tym roku wybiorą się na spacer po parku i ogrodach Muzeum, będą mogli podziwiać odmiany tulipanów od bardzo wczesnych do późnych, które dopiero rozkwitają. 

Inną liczną grupę posadzonych kwiatów stanowią narcyze. Na terenie zespołu zamkowo-parkowego posadzono ich ok. 600 szt., w 15 odmianach. Turyści mogą również obejrzeć różnorodne hiacynty – w sumie zasadzono blisko 300 szt., w 10 odmianach. Dodatkowo rabaty zdobią anemony, szachownice cesarskie i kostkowane, szafirki, cebulice i puszkinie. 

Ubiegłoroczną jesienią posadzono także rośliny, które dopiero budzą się do życia i będą zdobić ogród w okresie letnim. W tej grupie znalazło się blisko 500 lilii w 30 odmianach – od azjatyckich, drzewiastych, tygrysich, po trąbkowe – czyli te o najbardziej szlachetnym i mocnym zapachu.  Powstało też 7 nowych grup piwonii w różnych kolorach i kształtach. Te rośliny będą zdobić rabaty od końca maja do sierpnia. 

Kiedy rośliny cebulowe przekwitną, ich miejsce zajmą odmiany letnie, które będzie można oglądać aż do pierwszych przymrozków.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!