Strona główna ŁAŃCUT Rzym zobaczył Błogosławioną Rodzinę Ulmów

Rzym zobaczył Błogosławioną Rodzinę Ulmów

0
Reklama

Projekcja filmu i spotkanie z Ambasadorem RP przy Stolicy Apostolskiej to pierwsze punkty pobytu delegacji samorządu województwa podkarpackiego w Rzymie. Tematem przewodnim jest historia i dziedzictwo Błogosławionej Rodziny Ulmów. 

Delegacja samorządowa z marszałkiem Władysławem Ortylem na czele, rozpoczęła swój pobyt od spotkania z Ambasadorem RP w Watykanie Adamem Kwiatkowskim. W spotkaniu uczestniczyli także wicemarszałek Ewa Draus oraz radni Kamila Piech, Czesław Łączak i Mieczysław Tołpa, a także wójt Markowej Mirosław Mac. W trakcie spotkania Ambasador dziękował za wszystkie aktywności organizowane na Podkarpaciu, które eksponują historię Rodziny Ulmów. 

Reklama

Film „Ulmowie. Błogosławiona Rodzina” autorstwa Dariusza Walusiaka, podobnie jak w Brukseli, również w Rzymie wywołał wiele wzruszeń i emocji. Seans zorganizowano w hotelu Grand del Gianicolo. Gospodarzem spotkania był marszałek Władysław Ortyl. Gościem honorowym pokazu był Adam Kwiatkowski – Ambasador RP przy Stolicy Apostolskiej. Wśród widzów znaleźli się także Rzecznik Praw Dziecka Mikołaj Pawlak oraz Sekretarz Stanu w MSZ Jan Dziedziczak i konsul RP Piotr Chudy. Nie zabrakło przedstawicieli duchowieństwa oraz Polonii. Rys historyczny do filmu przedstawił Dariusz Iwaneczko, dyrektor rzeszowskiego oddziału IPN. W pokazie filmu uczestniczyli również członkowie podkarpackiej delegacji wicemarszałek Ewa Draus oraz radni Kamila Piech, Czesław Łączak oraz Mieczysław Tołpa, a także wójt Markowej Mirosław Mac. 

źr. UMWP

Reklama
Poprzedni artykułTragiczny pożar w Moderówce [foto]
Następny artykułGroziło im wychłodzenie. Pomoc przyszła w czas

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!