Strona główna KULTURA Łańcut: Zakończenie sezonu turystycznego i zimowe porządki w Muzeum-Zamku

Łańcut: Zakończenie sezonu turystycznego i zimowe porządki w Muzeum-Zamku

0
Reklama

1 grudnia Muzeum-Zamek w Łańcucie zakończyło sezon turystyczny. Obecnie trwają prace porządkowo-konserwatorskie. Nowy sezon turystyczny zostanie otwarty 1 lutego.

We wnętrzach dawnej rezydencji magnackiej trwa właśnie wielkie sprzątanie, polegające m.in. na: czyszczeniu i woskowaniu zabytkowych podłóg, myciu lamp i żyrandoli, praniu firan, odkurzaniu dywanów i tkanin, czyszczeniu przedmiotów ze srebra i mosiądzu oraz obejmujące wiele, wiele innych prac.

Reklama

Zgodnie z tradycją sięgającą kilkudziesięciu lat, ekspozycje muzealne pozostają niedostępne dla Zwiedzających przez dwa zimowe miesiące. W tym czasie w dawnej rezydencji magnackiej trwa okres intensywnych porządków, które pozwolą na należyte przygotowanie wnętrz ekspozycyjnych do nowego sezonu.
Przez całą zimę można odwiedzać Storczykarnię, która będzie dostępna dla turystów od wtorku do niedzieli, w godzinach od 10:00 do 16:00 (ostatnie wejście o 15:30) z wyjątkiem dni: 24, 25, 26 grudnia 2017 r. oraz 1 i 6 stycznia 2018 r. Ceny biletów: 5 zł normalny, 3 zł ulgowy.

źr. Muzeum-Zamek w Łańcucie

Reklama
Poprzedni artykułUWAGA: Wypadek pomiędzy Zagórzem a Leskiem
Następny artykułW 2018 roku będą obowiązywały nowe stawki na składki w ZUS