Strona główna ŁAŃCUT Łańcut: Betlejemskie Światło Pokoju dotarło do Starostwa Powiatowego

Łańcut: Betlejemskie Światło Pokoju dotarło do Starostwa Powiatowego

0
Reklama

Dzisiaj Betlejemski Światło Pokoju dotarło do Starostwa Powiatowego w Łańcucie. Przekazali je przedstawiciele Komendy Hufca Łańcut Związku Harcerstwa Polskiego.


Wyczekiwany symbol pokoju będący poświadczeniem wzajemnego zrozumienia i symbolem pojednania między narodami przekazali na ręce starosty Adama Krzysztonia przedstawiciele Komendy Hufca Łańcut Związku Harcerstwa Polskiego z nową Komendant Hufca ZHP Łańcut druhną harcmistrzynią Magdaleną Grzybowską-Rogala na czele.
Betlejemskie Światło Pokoju jest dostępne każdemu, kto zechciałby, by zapłonęło na wigilijnym stole. Można je znaleźć w budynku głównym Starostwa Powiatowego w Łańcucie.
Idea

Historia zaczyna się w Betlejem, mieście położonym w Autonomii Palestyńskiej, które przez lata było w centrum napięć politycznych, konfliktów zbrojnych oraz ataków terrorystycznych. Właśnie tam ponad dwa tysiące lat temu narodził się Jezus Chrystus.
W Grocie Narodzenia Pańskiego w Betlejem płonie wieczny ogień. To właśnie od niego co roku odpala się jedną malutką świeczkę, której płomień niesiony przez skautów w wielkiej sztafecie przez kraje i kontynenty obiega świat.
Sam moment odpalania Światła w Betlejem jest wyjątkowy. Dla tej idei ludzie potrafią na chwilę się zatrzymać, powstrzymać złość i gniew. W  historii Betlejemskiego Światła Pokoju, w zmieniających się warunkach politycznych, nigdy nie zdarzyło się by Światło nie wyruszyło z Betlejem w swoją drogę. To czyni ze Światła znak pokoju, poświadczenie wzajemnego zrozumienia i symbol pojednania między narodami.
Takim darem skauci z całej Europy, a wśród nich harcerki i harcerze ZHP pragną podzielić się ze wszystkimi. Niosąc lampiony ze Światłem do parafii, szkół, szpitali, urzędów i domów, dzielą się radosną nowiną i krzewią największe uniwersalne wartości braterstwa i pokoju.(źródło: swiatlo.zhp.pl)

Reklama
Reklama
Poprzedni artykułSylwester w Rzeszowie 2019/2020? Sprawdź propozycje
Następny artykułMielec: Kolejny incydent kałowy na basenie. Niecka rekreacyjna zamknięta