Strona główna JAROSŁAW Jarosław: Otwarcie nowych oddziałów w tutejszym szpitalu

Jarosław: Otwarcie nowych oddziałów w tutejszym szpitalu

0
Reklama

Pacjenci Centrum Opieki Medycznej w Jarosławiu będą korzystać z nowoczesnych oddziałów neonatologii, położnictwa, ginekologii oraz blok operacyjnego. Wczoraj oficjalne oddano do użytku pierwszą z licznych inwestycji w służbę zdrowia finansowanych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego.

Dziś jesteśmy uczestnikami bardzo ważnego wydarzenia. Praktycznie w całym województwie są właśnie realizowane duże inwestycje w szpitalach. Jest to możliwe dzięki ogromnej kwocie ponad 500 milionów złotych zabezpieczonej decyzją Zarządu i Sejmiku Województwa Podkarpackiego obecnej kadencji oraz dzięki wsparciu lokalnych samorządów – mówił członek zarządu Stanisław Kruczek.

Jarosław to pierwszy szpital, w którym możemy cieszyć się ze zrealizowanej inwestycji, co jest sukcesem wielu osób marszałka Władysława Ortyla, starosty Tadeusza Chrzana, ale również osób które pracowały w samorządzie, gdy podejmowano kluczowe decyzje, by zabezpieczyć środki na służbę zdrowia. Mam na myśli parlamentarzystów Wojciecha Buczaka oraz Annę Schmidt-Rodziewicz oraz wojewodę Ewę Leniart – dodał członek zarządu.

Inwestycja w Jarosławiu kosztowała ponad 21 mln złotych oraz dodatkowo 5 mln na wyposażenia sal i oddziałów. Po rozbudowie i nadbudowie do wykorzystania jest powierzchnia ponad 3200m², w sumie cztery kondygnacje. Na parterze usytuowana jest centralna sterylizatornia, apteka szpitalna oraz pomieszczenia techniczne. Pierwsze piętro to część ginekologiczna oddziału ginekologiczno-położniczego z 24 łóżkami w salach jedno- lub dwułóżkowych z pełnymi węzłami sanitarnymi. Na drugim piętrze mieści się część położnicza oddziału ginekologiczno-położniczego i oddział neonatologiczny oraz 2 sale porodowe z 3 łóżkami porodowymi. Na trzecim piętrze  usytuowany został blok operacyjny z 4 salami operacyjnymi. Nad budynkiem zlokalizowane jest lądowisko dla śmigłowców lotniczego pogotowia ratunkowego, które będzie mogło przyjmować transporty całodobowo. Budynek połączony jest z pozostałymi częściami szpitala (w tym diagnostyką).

Reklama

Po ponad 30 latach, kiedy oddano do użytku oddział obserwacyjno-zakaźny, udało się po raz pierwszy zrealizować tak dużą inwestycję w jarosławskim szpitalu – mówił podczas otwarcia starosta jarosławski Tadeusz Chrzan.

źr. Podkarpackie.pl

Reklama
Poprzedni artykułW regionie uczczono bohaterów Powstania Warszawskiego
Następny artykułStalowa Wola: Plejada Gwiazd na otwarcie błoni nad Sanem