Strona główna KULTURA Stalowa Wola: Plejada Gwiazd na otwarcie błoni nad Sanem

Stalowa Wola: Plejada Gwiazd na otwarcie błoni nad Sanem

0
Reklama

Bednarek, Grzegorz Hyży, Red Lips, Kasia Kowalska, zespół De Mono, Papa D., FEEL, Lanberry, Cleo, Monika Lewczuk, Agnieszka Adamczewska i Kalina Hlimi-Pawlukiewicz. 5 sierpnia te gwiazdy wystąpią w Stalowej Woli, która znalazła się na muzycznej trasie TVP 2. Już w najbliższą niedzielę podczas otwarcia błoni nad Sanem odbędzie się koncert jakiego jeszcze nie było!


Lato, muzyka, zabawa – pod takim hasłem odbywa się muzyczna trasa telewizyjnej Dwójki. Najgorętsze wakacyjne rytmy w wykonaniu plejady gwiazd polskiej sceny muzycznej zabrzmią już w ten weekend w naszym mieście. Całość wydarzenia będzie transmitowana na żywo w TVP 2. Koncerty rozpoczną się w niedzielę o godzinie 19:00. Na miejsce zainteresowani będą mogli przyjechać specjalnie uruchomioną linią autobusową MZK.
Tematyka trasy świetnie wpisuje się w klimat błoni nadsańskich w Stalowej Woli. Przez całą sobotę i niedzielę (4 i 5 sierpnia) bowiem na zrewitalizowanym terenie nad Sanem, podczas jego otwarcia, na przybyłych czekać będzie szereg atrakcji. W programie m.in. spływy galarami z ulanowskimi Flisakami, trening z Natalią Gacką, spotkanie z youtuberem Poszukiwaczem, warsztaty z robienia sera i masła oraz konkurs dojenia krowy w lasowiackiej zagrodzie, gry i zabawy w wykonaniu miejskich jednostek, w niedzielę bieg „Lasowiackie Dyrdy” o złote wiosło, ćwiczenia z grupą Ghetto Workout na street workout parku, wspólne gotowanie z Plenerową Patelnią a wieczorem niezapomniane emocje podczas koncertu sławnych artystów.
Jak zapowiada Lucjusz Nadbereżny Prezydent Miasta Stalowej Woli, błonia nadsańskie będą tętnić życiem. Stalowa Wola zmienia się dla mieszkańców, stając się miastem piękniejszym i bardziej przyjaznym, miastem pozytywnych emocji. Samorząd miejski tworzy reprezentacyjną przestrzeń dla odpoczynku wszystkich mieszkańców i gości, a o atrakcje na co dzień zadbają jednostki miejskie. Nie zabraknie tam też wielu inicjatyw miejskich i społecznych. Od sierpnia nad brzegiem Sanu w Stalowej Woli zacumują też ulanowscy Flisacy, oferując codzienne spływy galarami po rzece. Pojawi się tam również specjalny pomost pływający.
Wszystkie przygotowane atrakcje będą bezpłatne. Jednocześnie w sobotę 4 sierpnia na terenie błoni będzie prowadzona zbiórka charytatywna na rzecz Aurelii i Rozalii Krawiec, które chorują na ciężką i rzadką chorobę metaboliczną – hiperglicynemię nieketotyczą oraz padaczkę lekooporną. Choroba uszkadza im mózg i uniemożliwia prawidłowy rozwój. Aby poprawić jakość życia i funkcjonowanie dziewczynek potrzebna jest specjalistyczna opieka medyczna, intensywna rehabilitacja oraz sprzęt, który wspomoże ich rozwój.
źr. Stalowa Wola.pl

Reklama