Strona główna RZESZÓW W kilka dni zmienił życie bezdomnego. Pomogli internauci

W kilka dni zmienił życie bezdomnego. Pomogli internauci

0
Reklama

Kilka dni temu Tomasz Friedlander, znany z pomocy potrzebującym, pomógł kolejnej osobie.

W sieci bezdomny mężczyzna zamieścił wpis, w którym opisał swoją sytuację. Friedlander przekazał dalej tę informację z prośbą o pomoc dla potrzebującego.

Reklama

„Ostatnio na jednej grupie dot. Rzeszowa pojawił się post od jednego członka, który stał się bezdomnym i prosił o jedzenie. W dniu dzisiejszym spotkałem się z nim w celu zrobienia drobnych zakupów oraz zapoznania się z jego historią. Pan Marcin od miesiąca przebywa na ulicy, noce spędza na dworcu PKP w dzień zaś tuła się w poszukiwaniu pracy. Znalazł się tam ze względu na uraz który pozbawił go pracy a co za tym idzie środków na utrzymanie…Cały jego dobytek możecie zobaczyć na zdjęciu, torba i plecak. Rodzice przez swoje problemy urwali z nim kontakt, dwie siostry zmarły natomiast trzecia przez sprawy własnej rodziny nie może mu pomagać…Pan Marcin nie piję, ciągle poszukuje pracy Jeżeli ktoś z Was mógłby go zatrudnić lub ofiarować jakąś pomoc zapraszam do bezpośredniego kontaktu z nim Martin Kowalski. Jak sam powiedział nie chce przychodzić na gotowe lecz uczciwą pracą poprawić sytuację w której się znalazł”.

Wpis zamieszczony został 28 grudnia. Kilkanaście minut później zebrano już 1500 zł dla potrzebującego.

Łącznie w ciągu jednego dnia udało się zebrać 8000 zł, które pozwoliły na wynajem pokoju dla potrzebującego, zakup żywności i potrzebnych rzeczy.

Jak podsumował Tomasz Friedlander: „Pan Marcin wprowadził się już na nowy pokój który wynajęliśmy mu na 3 zbliżające się miesiące, po tym czasie dzięki Panu Grzegorzowi Olszewskiemu podejmie stała pracę wraz z zakwaterowaniem. Zakupiliśmy mu środki żywnościowe oraz chemiczne, buty pościele itp. Znajomy również zdecydował się przekazać mu laptopa. Kwota jaka została zebrana pozwoliła na zapewnienie bytu dla p. Marcina a także na kolejne akcje pomocy. Przekazujemy 1000 zł dla „Stowarzyszenie Zupełne Dobro” które na co dzień zajmuje się pomocą bezdomnym”.

Z pozostałej kwoty udało się opłacić rehabilitację dla potrzebujących dzieci:

Reklama
Poprzedni artykułW marcu ruszy modernizacja linii kolejowej z Mielca do Padwi Narodowej
Następny artykułNatalka potrzebuje sprzętów do rehabilitacji. Pomóż jej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj