Strona główna RZESZÓW Zainteresował się bezdomnym. Rozkręcił akcję pomocy i znalazł mu pokój

Zainteresował się bezdomnym. Rozkręcił akcję pomocy i znalazł mu pokój

0
Reklama

Tomasz Friedlander niedawno przeprowadził się z Łańcuta do Rzeszowa. Robiąc zakupy mijał często siedzącego starszego Pana o kulach. Zwrócił uwagę, że ten nigdy nie pił, ani nie prosił o pieniądze. Zainteresował się nim, zrobił mu zakupy i poprosił o wsparcie innych rzeszowian. Ruszyła fala pomocy.

Tomasz Friedlander to społecznik i organizator wielu akcji charytatywnych m.in. KolorujeMY (remont domów dziecka), czy Paczka dla bohatera. Nie jest mu obojętny los drugiego człowieka o czym wiedzą szczególnie rodzice chorych dzieci, którym pomagał organizować pieniądze na leczenie poprzez przygotowanie aukcji, koncertów, czy rajdów.

Widząc bezdomnego Pana Adama zainteresował się, zrobił mu zakupy i zachęcił do tego samego mieszkańców Rzeszowa. Widząc ogromne zainteresowanie nawiązał kontakt z potrzebującym i zorganizował dla niego „zrzutkę” by pokryć mu obiady.

Reklama

Halo witajcie ! Rozmawiałem z Panem Adamem i mam już stały kontakt ! Miał złamana nogę stąd kule… Żyje że skromnej…

Opublikowany przez Tomasza Friedlander Poniedziałek, 29 marca 2021

WIELKI TYDZIEŃ PANA ADAMA

Zbiórka pieniędzy ruszyła w poniedziałek i przekroczyła jego oczekiwania. Planował zebrać 500 zł na obiady, zapewnić mu podstawowe rzeczy i szukał dla niego pokoju oraz pracy. Pan Adam jest stolarzem, ale nie mógł podjąć zatrudnienia ze względu na złamaną nogę.

Udało się zgromadzić 7 235 zł. Pan Tomasz zamknął zrzutkę i opublikował co się udało za te pieniądze zrobić:

Od środy Pan Adam ma wynajęty i opłacony z góry na pół roku pokój, wykupiony kilkumiesięczny abonament na obiady z dowozem. Dodatkowo gabinet dentystyczny Duodent zapewnił mu darmowa opiekę stomatologiczną. Zakupione zostały produkty które potrzebował i stworzono mu domową apteczkę z najpotrzebniejszymi składnikami.

Co bardzo ważne ma opłacona wizytę w prywatnym gabinecie ortopedycznym w celu badania nogi, czekać go będzie również rehabilitacja, więc pozostałe fundusze ze zbiórki otrzymał, by mieć na własne potrzeby. Po świętach na kilkanaście dni ma zapewnioną lekka pracę w ogródku.

Organizator zbiórki podziękował za wielkie serce okazane panu Adamowi:

Dziękujemy również Magicznym Dłoniom za możliwość noclegu u nich, Fundacji Niosę Pomoc oraz Wojtkowi z Joker Barber za ogarnięcie fryzury p. Adama. Dziękujemy wszystkim osobom które przekazały dla niego odzież jedzenie środki higieny lub zrobią to w najbliższych dniach. Wszystko to jest Wasz sukces i jest tylko dzięki Wam.

Życie Pana Adama zmieniło się w ciągu tego wielkiego tygodnia diametralnie dzięki takim ludziom jak Tomasz Friedlander i wszyscy darczyńcy. Już niedługo na łamach naszego portalu ukaże się wywiad o działalności charytatywnej Pana Tomasza. Na koniec cytujemy go raz jeszcze z ważnym przesłaniem szczególnie w świątecznym okresie:

Może ta historia otworzy oczy niektórym ważniejszym ludziom na sytuację takie jak p. Adama #wartopomagac

Poprzedni artykuł16 lat temu do domu Ojca odszedł papież Jan Paweł II
Następny artykułWyjechał z domu rowerem, nie wrócił i nie ma z nim kontaktu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!