Strona główna GŁÓWNA SPRAWCY WŁAMANIA ZATRZYMANI CHWILĘ PO KRADZIEŻY

SPRAWCY WŁAMANIA ZATRZYMANI CHWILĘ PO KRADZIEŻY

0
Reklama

Policjanci zatrzymali sprawców włamania do piwnicy domu jednorodzinnego. Włamywaczami okazali się 43-letnia kobieta oraz 47-letni mężczyzna, oboje to mieszkańcy powiatu przeworskiego. Za kradzież z włamaniem grozi im nawet do 10 lat pozbawienia wolności.
W niedzielę około godz. 23.30, dyżurny jednostki otrzymał zgłoszenie dotyczące włamania do piwnicy domu jednorodzinnego w Przeworsku. Z relacji zgłaszającej wynikało, że sprawcy dostali się do budynku prawdopodobniej przez drzwi prowadzące do garażu. Złodziejom nie udało się dużo ukraść, ponieważ zostali spłoszeni przez 58-letnią mieszkankę, która podała funkcjonariuszom rysopisy włamywaczy.
Policjanci rozpoczęli poszukiwanie sprawców. W rejonie ul. Rynek w Przeworsku, zauważyli dwie osoby, które mogły mieć związek z tym przestępstwem. Na widok policyjnego radiowozu, kobieta i mężczyzna zaczęli uciekać. Po krótkim pościgu funkcjonariusze zatrzymali 43-latkę oraz 47-latka, mieszkańców powiatu przeworskiego. Zostali doprowadzeni do jednostki Policji i osadzeni w areszcie. Wczoraj usłyszeli zarzut kradzieży z włamaniem, do którego się przyznali.
47-latek w przeszłości był już karany za podobne przestępstwa. Za czyn, o który są podejrzani, grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Reklama