Strona główna GŁÓWNA Przemyśl: Prezydent Robert Choma nie będzie się ubiegał o reelekcję.

Przemyśl: Prezydent Robert Choma nie będzie się ubiegał o reelekcję.

0
Reklama

Podczas wtorkowej konferencji prasowej obecny Prezydent Przemyśla Robert Choma oznajmił, że w najbliższych wyborach samorządowych nie będzie ubiegał się o reelekcję. Swoją funkcję pełni nieprzerwanie przez cztery kadencje.


Robert Choma prezydentem Przemyśla został w 2002 roku, początkowo popierany przez PiS, później założył własne stowarzyszenie Regia Civitas.  Podczas wtorkowej konferencji prasowej oznajmił jednak, że w tegorocznych wyborach samorządowych nie będzie się ubiegał o ponowną reelekcję.
Obecny prezydent Przemyśla zamierza jednak dalej brać aktywny udział w życiu miasta i ogłosił, że zamierza wystartować z ramienia swojego stowarzyszenia w wyborach do rady miasta. Choma wypowiedział się również o jedynym oficjalnie zgłoszonym do tej pory kandydacie na prezydenta miasta, popieranym przez PiS, Januszu Hamryszczaku, pełniącym obecnie funkcję zastępcy prezydenta miasta. Podkreślił że zawsze dobrze im się współpracowało, a jego zwycięstwo może otworzyć nowe możliwości, ponieważ jest on przedstawicielem partii rządzącej w kraju.
Od dłuższego czasu trwały  spekulację, że Robert Choma ma ambicję aby zaistnieć w polityce na szczeblu centralnym. Już za niespełna półtorej roku czekają nas wybory parlamentarne, co może mieć spory związek z decyzją obecnego prezydenta o rezygnacji z ubiegania się o ponowną reelekcje. .
 

Reklama