Strona główna LEŻAJSK Leżajsk: W leżajskim browarze stworzono wehikuł czasu…

Leżajsk: W leżajskim browarze stworzono wehikuł czasu…

0
Reklama

Podkarpacie to nie tylko piękne krajobrazy Bieszczad, ale też region z tradycją piwowarską sięgającą XVI wieku. Lokalna tożsamość łączy się tu z nowoczesnym stylem życia i otwartością na nowe technologie. Marka Leżajsk zainspirowana tym unikalnym połączeniem tradycji i innowacji przygotowała limitowaną edycję historyczną piwa Leżajsk Pełne. Kolekcja trafiła do sprzedaży w kwietniu, a jej rozwinięciem są historie ukryte na etykietach, które można wyświetlić za pomocą smartfona i strony internetowej.
Z okazji zbliżającego się jubileuszu browaru w Leżajsku, marka rozpoczęła kampanię przypominającą piękne i ważne dla Podkarpacia daty. Od kwietnia w sprzedaży jest limitowana edycja piwa Leżajsk Pełne z czterema historycznymi etykietami. Kolekcji towarzyszy pierwsza na rynku piwnym strona internetowa wykorzystująca technologię rozszerzonej rzeczywistości (Augmented Reality), która odkrywa wirtualną historię ukrytą na tych etykietach.
Technologiczny wehikuł czasu
Limitowana edycja opakowań inspirowana jest historycznymi etykietami pochodzącymi z lat 70., 80., i 90. ubiegłego wieku. Aby zobaczyć co kryją, wystarczy smartfon z dostępem do internetu. Na grafice każdej limitowanej butelki Leżajska Pełnego ukryto specjalny znacznik, który dzięki aplikacji dostępnej na stronie www.lezajsk.com.pl generuje wirtualny model z ciekawostką z czasów, gdy piwo z tą właśnie etykietą było dostępne na rynku. Nie mając butelki pod ręką, etykiety można zeskanować telefonem wprost z ekranu komputera, wchodząc na tę samą stronę internetową.
Odkryj historię w wirtualnym wymiarze
Wielkie sukcesy sportowców na Podkarpaciu są nieustającym powodem do dumy dla jego mieszkańców, dlatego marka Leżajsk w historycznej kampanii przypomina m.in. ich wybitne osiągnięcia.
Pod etykietą limitowanej kolekcji Leżajska Pełne z lat 70. ukryty jest największy sukces w historii siatkarskiej drużyny Resovii Rzeszów – srebrny medal w Pucharze Europejskich Mistrzów Klubowych w 1973 roku.
Na etykiecie ożywają wspomnienia tego niezwykłego sezonu, w którym zespół z Podkarpacia ogrywał najlepsze kluby Europy, a w jego barwach występowały prawdziwe siatkarskie legendy. Skład tamtej drużyny był tak mocny, że nawet na ławce rezerwowych siedzieli reprezentanci Polski. Równie ważne i pamiętne dla regionu historie kryją pozostałe etykiety, o czym można przekonać się wchodząc na stronę marki Leżajsk.
Jednym z symboli i dumy Podkarpacia stało się również piwo Leżajsk. Od dwóch lat ta regionalna marka wzmacnia ogólnopolską sprzedaż, szybko podbija serca konsumentów, promując piękny podkarpacki region w całej Polsce.
 

Reklama
Poprzedni artykułWracają pociągi na trasie Rzeszów-Jasło
Następny artykułPrzemyśl: Prezydent Robert Choma nie będzie się ubiegał o reelekcję.