Petteri Forsell podpisał dziś umowę ze Stalą Mielec i dołączył do drużyny przygotowującej się w Woli Chorzelowskiej do nowego sezonu Ekstraklasy. Reprezentant Finlandii w poprzednim sezonie PKO Ekstraklasy w barwach Korony Kielce wystąpił w 14 spotkaniach i zdobył cztery bramki.

Petteri Forsell urodził się 16 października 1990 roku w Kokkoli. Swoją piłkarską karierę rozpoczął w lokalnym klubie Kokkolan Palloveikot. W 2009 roku podpisał kontrakt z klubem z Veikkausliiga Vaasan Palloseura, lecz po jednym sezonie odszedł do IFK Mariehamn. 5 sierpnia 2012 roku podpisał kontrakt z tureckim Bursasporem. W marcu 2013 roku został wypożyczony do IFK Mariehamn.Do Polski trafił w 2016 roku, gdzie w lutym podpisał kontrakt z Miedzią Legnica. Kolejnym polskim Klubem Forsella była Cracovia, gdzie w czerwcu 2017 roku podpisał trzyletni kontrakt. Pobyt w krakowskim Klubie nie trwał długo, gdyż w tym samym miesiącu rozwiązano kontrakt. W sierpniu 2017 roku trafił na jeden sezon do drużyny Örebro SK. 12 stycznia 2018 roku powrócił do Miedzi Legnica, gdzie przyczynił się do pierwszego awansu Miedzi do Ekstraklasy, w której zadebiutował 20 lipca 2018 roku – wtedy też został pierwszym piłkarzem Miedzi, który zdobył bramkę na najwyższym szczeblu rozgrywkowym w Polsce. Ostatnim przystankiem w piłkarskiej karierze Forsella była Korona Kielce. W Ekstraklasie w 51 spotkaniach strzelił 17 goli i zaliczył pięć asyst. Razem z Reprezentacją Finlandii, Forsell przygotowuje się do Mistrzostw Europy. Dziś dołączył do drużyny PGE FKS Stali Mielec, która obecnie przebywa na zgrupowaniu w Woli Chorzelowskiej.

Petteri Forsell związał się z mieleckim Klubem do końca sezonu. Występować będzie z numerem 17 na koszulce. Przez portal transfermarkt.pl jest wyceniany na 450 tys. €.Wczoraj Stal Mielec rozpoczeła zgrupowanie w ośrodku Rado Resort w Woli Chorzelowskiej. Potrwa ono do czwartku 13 sierpnia.

Kadra na zgrupowanie przedstawia się następująco:

bramkarze: Michał Gliwa, Rafał Strączek, Mateusz Dudek, Karol Niemczycki
obrońcy: Łukasz Seweryn, Adrian Skrzyniak, Mateusz Żyro, Kamil Kościelny, Mateusz Bodzioch, Krystian Getinger, Wojciech Lisowski
pomocnicy: Maciej DomańskiMaciej Urbańczyk, Andreja Prokić, Mateusz Mak, Grzegorz Tomasiewicz, Robert Dadok
napastnicy: Kacper Sadłocha, Paweł Tomczyk, Łukasz Zjawiński

Na zgrupowaniu nieobecni są Mateusz Chmielowiec, Adam Kramarz i Bartosz Bajorek, którzy przygotowują się do meczu ligowego drugiej drużyny mieleckiej Stali. Ponadto do Woli Chorzelowskiej nie udali się
Damian Primel, Jakub Bartosz i Lukas Bielak, którzy trafili na listę transferową. Na zgrupowaniu nieobecny jest także kontuzjowany Szymon Stasik.