Strona główna KULTURA Plany na weekend? Znamy atrakcje na Noc Muzeów 2019

Plany na weekend? Znamy atrakcje na Noc Muzeów 2019

0
Reklama

Przed nami kolejna Noc Muzeów. Na wszystkich tych, którzy lubią nocą zwiedzać wystawy, brać udział w koncertach, projekcjach, warsztatach oraz innych wydarzeniach kulturalnych, czekają atrakcje przygotowane przez placówki kultury samorządu województwa. Zobaczcie, jak możecie spędzić noc 18 maja.


Muzeum Narodowe Ziemi Przemyskiej

Muzeum Narodowe Ziemi Przemyskiej wraz ze wszystkimi swoimi oddziałami będzie czynne w sobotnią noc do godz. 24.00. Wśród atrakcji zwiedzanie wystaw, pokazy uzbrojenia, wyposażenia i umundurowania żołnierzy z 5. Batalionu Strzelców Podhalańskich im. gen. A. Galicy w Przemyślu. Będą też atrakcje dla dzieci – warsztaty plastyczne, a także koncert Pawła Szymańskiego, a w podcieniach Muzeum Historii Miasta Przemyśla koncert piosenek kresowych. To nie wszystkie atrakcje, więcej informacji na stronie muzeum.
BWA Przemyśl

Reklama

W ramach Nocy Muzeów przemyskie BWA zaprasza na wystawę prac malarskich Jadwigi Marii Jarosiewicz. Będą też wieczorne rozmowy o sztuce oraz koncert zespołu NAGAPE. Start o godz. 18.00. Wstęp wolny.

Muzeum Okręgowe w Rzeszowie

Tegoroczna Noc Muzeów to ostatnia okazja do obejrzenia wystawy prezentującej kolekcję kobiecej garderoby wraz z zespołem akcesoriów w Muzeum Okręgowym w Rzeszowie, która została zakupiona dzięki dofinansowaniu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w 2018 roku. Inne atrakcje na stronie muzeum.

Muzeum Marii Konopnickiej w Żarnowcu

W muzeum w Żarnowcu będzie można zwiedzać nocą stałe wystawy, odbędzie się kiermasz wydawnictw muzealnych, a także koncert słuchaczy Szkoły Wokalno-Aktorskiej „Od piosenki do arii” oraz recital poetycko-muzyczny Liczy się tylko miłość – w wykonaniu Piotra Selima i Hanny Lewandowskiej. O innych atrakcjach można przeczytać na stronie muzeum.

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Biblioteka wojewódzka przygotowała na tę wyjątkową noc moc atrakcji. Będzie nastrojowy koncert z gitarą – recital Piotr Krępecia, wystawy, zwiedzanie magazynów książek, warsztaty z robienia kolaży, będzie można zrobić pamiątkowe zdjęcia w fotobudce w epokowej stylizacji.

Muzeum Polaków Ratujących Żydów w Markowej

Tegoroczna edycja Nocy Muzeów w Muzeum w Markowej poświęcona jest Grupie Berneńskiej – polskim dyplomatom w Szwajcarii, którzy w czasie II wojny światowej ratowali Żydów zaopatrując ich w fałszywe paszporty. O tej niezwykłej historii, odkrytej niedawno, opowiedzą goście specjalni – Ambasador RP w Szwajcarii Jakub Kumoch oraz dziennikarz „Gazety Prawnej” Zbigniew Parafianowicz. Rozmowie towarzyszyć będzie projekcja filmu „Paszporty Paragwaju” w reżyserii Roberta Kaczmarka, a także prezentacja dwóch wystaw czasowych – „Passports for Life” oraz „Paszporty”, poświęconych akcji polskich dyplomatów z Berna. Udział w tym wydarzeniu na podstawie wcześniejszej rezerwacji. Będzie też można zwiedzać Muzeum i Sad Pamięci.

Poprzedni artykułUwaga na fałszywe strony udające szybkie przelewy
Następny artykułZgłoś swoje wydarzenie związane z obchodami 80. Rocznicy wybuchu II Wojny Światowej.