Strona główna Bez kategorii ONKO TOUR w Leżajsku

ONKO TOUR w Leżajsku

0
Reklama

W poniedziałek Leżajsk odwiedziła trzynastoosobowa grupa kolarska w ramach akcji Onko Tour. Rano wyjechali z Rzeszowa (tu rozpoczęli rajd) by po południu dotrzeć do Leżajska.

Onko Tour to wyjątkowy rajd rowerowy byłych pacjentów onkologicznych, który ma zachęcić Polaków do profilaktyki oraz wsparcia chorych w walce z nowotworami. Poprzez pozytywną energię i doświadczenie udowadniają oni, że rak to diagnoza, a nie wyrok.- Tak naprawdę to każdy sam może zadbać o swoje życie poprzez aktywność, zdrowe odżywianie, badania kontrolne stosowne do wieku czy pozytywne nastawienie. Sama świadomość profilaktyki, jeśli choroba nowotworowa zagościła już w rodzinie, stanowi podstawę świadomego życia – mówi Katarzyna Gulczyńska, prezes Fundacji „Pokonaj raka” i inicjatorka Onko Tour-u.

Reklama

Wśród uczestników rajdu jest też Cyber Marian, jeden z najbardziej rozpoznawalnych polskich youtuberów. Wraz z grupą jadą również pracownicy Biura Rzecznika Praw Pacjenta, którzy udzielają porad.Przy Miejskim Centrum Kultury w Leżajskui stanęło stoisko z materiałami profilaktycznymi i informacjami o prawach pacjenta, była też możliwość osobistej rozmowy z ekspertami biura.

We wtorek pożegnali Leżajsk, aby szlakiem rowerowym Green Velo przez: Stalową Wolę, Sandomierz, Obrazów, Bieliny i Daleszyce dotrzeć do Kielc.

Reklama
Poprzedni artykułBieszczadzka Kolejka Leśna- atrakcja w Bieszczadach [FOTO]
Następny artykułLotnisko w Jasionce przyjazne rodzinom z dziećmi. Będą udogodnienia

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!