Strona główna MIELEC Mielecka policja ma nowego drona

Mielecka policja ma nowego drona

0
Reklama

Mieleccy policjanci otrzymali wartego blisko 30 tysięcy drona. Urządzenie na ręce Komendanta Powiatowego Policji w Mielcu mł. insp. Tomasza Grazdy przekazał Starosta Powiatu Mieleckiego Stanisław Lonczak. Wyposażony w wysokiej jakości kamerę termowizyjną bezzałogowy statek powietrzny wykorzystywany będzie między innymi w sprawdzaniu trudno dostępnych terenów, do działań wykrywczych oraz ratowniczych.

W piątek, dzięki gościnności Dyrektor MOSiR w Mielcu Mirosławy Gorazd, na stadionie piłkarskim Stali Mielec w Mielcu, Starosta Powiatu Mieleckiego Stanisław Lonczak przekazał na ręce Komendanta Powiatowego Policji w Mielcu mł. insp. Tomasza Grazdy, bezzałogowy statek powietrzny. W tym niecodziennym wydarzeniu brał również udział Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie insp. Jacek Juwa.

Reklama

Sprzęt został w całości sfinansowany przez Starostwo Powiatowe w Mielcu, jego wartość to blisko 30 tysięcy złotych. Jego wielofunkcyjność pozwoli na wykorzystanie go do wielu działań. Będzie wspierał funkcjonariuszy ruchu drogowego, co przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa mieszkańców powiatu mieleckiego.

Z uwagi na fakt, że na terenie powiatu mieleckiego znajduje się wiele nieużytków rolnych i miejsc trudno dostępnych, urządzenie to może być szczególnie pomocne przy poszukiwaniu osób zaginionych. Maszyna dotrze na tereny, gdzie wkroczenie grup ratowniczych często jest trudne lub nawet niebezpieczne. Zaletą drona jest jego prędkość i sprawność w poszukiwaniu ludzi na dużych otwartych terenach, jak pola rolne.

Wykorzystanie tego urządzenia ułatwi pracę policjantom oraz przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa na terenie powiatu mieleckiego.

Reklama
Poprzedni artykułTrwa przedświąteczna akcja CHOINKA 23
Następny artykułPrawo.pl: w 2024 roku wróci dodatek osłonowy dla najuboższych, ale tylko na sześć miesięcy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!