Strona główna BIESZCZADY Trwa przedświąteczna akcja CHOINKA 23

Trwa przedświąteczna akcja CHOINKA 23

0
Reklama

W okresie przedświątecznym Straż Leśna przeprowadza ogólnopolską akcję „CHOINKA 23” z udziałem służb, w tym Policji. Jej celem jest przeciwdziałanie nielegalnemu pozyskaniu tzw. „choinek” oraz stroiszu, gałęzi drzew iglastych, a także kłusownictwu.

Ogólnopolska akcja pod nazwą „CHOINKA 23” ukierunkowana jest na zwalczanie szkodnictwa leśnego na terenach Lasów Państwowych, w tym w szczególności przeciwdziałanie nielegalnemu pozyskaniu gałęzi i drzew iglastych (stroiszu) oraz kłusownictwu.

Reklama

Na obszarach leśnych trwają kontrole prowadzone wspólnie ze strażnikami leśnymi. Co roku przed świętami można znaleźć nieuczciwych sprzedawców, którzy oferują drzewka wycięte i wywiezione nielegalnie z lasu. Patrolowane są miejsca, gdzie może dochodzić do takich czynów. Celem działań jest powstrzymanie złodziei.

Ponadto akcja realizowana poprzez działania kontrolno- prewencyjne, ma na celu zapewnienie możliwości bezpiecznego korzystania z lasu przez społeczeństwo, ochronę zasobów przyrodniczych, a w szczególności egzekwowanie, od osób przebywających na terenach leśnych, zachowań zgodnych z obowiązującymi przepisami. 

Reklama
Poprzedni artykułPoszukiwane w Hiszpanii auto, znaleziono zaparkowane w Rzeszowie
Następny artykułMielecka policja ma nowego drona

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!