Strona główna KOLBUSZOWA Kolbuszowa: "Przybyli ułani…"

Kolbuszowa: "Przybyli ułani…"

0
Reklama

Od wielu już lat w pierwszą niedzielę sierpnia spotykamy się w skansenie z miłośnikami koni. I w tym roku tradycji stanie się zadość, może tylko spojrzymy na te piękne zwierzęta trochę od innej strony.
Między godz. 12.00 a 19.00 w Kolbuszowskim skansenie odbędzie się pokaz i parada koni, a także widowisko plenerowe pod hasłem „Przybyli ułani…” w wykonaniu Oddziału Kawalerii Ochotniczej w Barwach 20. Pułku Ułanów im. Króla Jana III Sobieskiego. Planuje się również zawody i pokazy jeździeckie, przejażdżki bryczką lub wozem, a dla najmłodszych – konno.
Wśród zagród swoją pracę i swoje wyroby będą prezentować rzemieślnicy: zabawkarz Jan Dudziak oraz rymarze. W szkole z Trzebosi smakołyki własnej roboty będą sprzedawać gospodynie ze Świerczowa, a w karczmie z Hadli Kańczuckich – z Kolbuszowskiego Koła Kobiet.
W spichlerzu z Bidzin otwarta będzie wystawa malarstwa Kingi Kolouszek „Cząstki codzienności”, w chałupie z Żołyni – wystawa fotograficzna „Z rodziną najlepiej wychodzi się na zdjęciach”, a w stodole z Glin Małych – wystawa maszyn i sprzętów rolniczych.
Współorganizatorami imprezy są Okręgowy Związek Hodowców Koni w Rzeszowie oraz Zagroda Jeździecka „Mustang” w Dzikowcu.
Tego dnia wstęp do skansenu wynosi 12 zł – bilet normalny, 9 zł – bilet ulgowy, 34 zł – bilet rodzinny, dzieci do 7 lat – bezpłatnie.
 

Reklama
Poprzedni artykuł1 sierpnia. Pamiętamy!
Następny artykułZmiany w systemie wpłat z tytułu podatku akcyzowego