Strona główna WIADOMOŚCI Zmiany w systemie wpłat z tytułu podatku akcyzowego

Zmiany w systemie wpłat z tytułu podatku akcyzowego

0
Reklama

Informujemy, że z dniem 1 września 2018 r. w Przemyślu, Jarosławiu i Krośnie nastąpią zmiany w zakresie przyjmowania wpłat z tytułu podatku akcyzowego tj.:

  1. Kasy oddziałów celnych w Przemyślu, Jarosławiu i Krośnie zaprzestaną przyjmować wpłaty z tytułu podatku akcyzowego, wykazywanego w deklaracjach AKC-U, AKC-U/S oraz AKC-U/A.
  2. Wpłaty gotówkowe na poczet ww. deklaracji bez ponoszenia dodatkowych opłat przyjmowane będą wyłącznie w punktach świadczących obsługę kasową dla urzędów skarbowych w Przemyślu, Jarosławiu oraz Krośnie w  następujących lokalizacjach:

Dokonywanie wpłat gotówkowych z ww. tytułów w innych niż ww. placówkach, wiąże się z koniecznością poniesienia dodatkowych opłat.

Reklama

Krajowa Administracja Skarbowa zachęca podatników do optymalnej formy regulowania operacji podatkowych, jaką są bezgotówkowe operacje bankowe.

Zachęcamy także do korzystania z Platformy Usług Elektronicznych Skarbowo-Celnych (PUESC) www.puesc.gov.pl, za pomocą której, możliwe jest załatwienie w formie elektronicznej, bez konieczności wychodzenia z domu całości spraw związanych z obsługą deklaracji AKC-U/S tj.:

–                złożenie  deklaracji AKC-U/S przez Internet,

–                uzyskanie Urzędowego Potwierdzenia Odbioru (UPO),

–                samodzielnie wygenerowanie potwierdzenie zapłaty akcyzy za samochód, po podaniu nr VIN

Na stronie internetowej www.puesc.gov.pl  znajdą Państwo również szczegółową informację, jak „krok po kroku” złożyć deklarację elektronicznie, zapłacić podatek akcyzowy (na jaki rachunek, jak opisać  przelew środków pieniężnych), samodzielnie wygenerować potwierdzenie zapłaty akcyzy.

źr. KAS Podkarpacie

Reklama