Strona główna KRESY Już niebawem kolejny Marsz Orląt Przemyskich i Lwowskich

Już niebawem kolejny Marsz Orląt Przemyskich i Lwowskich

0
Marsz Orląt
Reklama

18 grudnia, w mijającą 103. rocznicę bitwy pod Niżankowicami, w Przemyślu po raz ósmy odbędzie się Marsz Orląt Przemyskich i Lwowskich. Wydarzenie organizowane przez środowiska narodowe, patriotyczne i społeczne co roku przyciąga setki osób nie tylko z Przemyśla, ale całej Polski.

Jak zapowiadają organizatorzy wydarzenie rozpocznie się uroczystą mszą świętą w intencji Orląt w kościele oo. Franciszkanów o godz. 15:00. Tuż po liturgii ulicami miasta przejdzie marsz, który zakończy się na Zasaniu przy Pomnik Orląt.

Reklama

Jeden z organizatorów, Marcin Kowalski wiceprezes Młodzieży Wszechpolskiej, podczas konferencji prasowej zapowiadającej wydarzenie powiedział:

„Tegoroczny marsz ma wyjątkowe znaczenie. Tak jak Orlęta walczyły o naszą wschodnią granicę, tak dzisiaj jesteśmy w sytuacji, gdy nasza wschodnia granica z Białorusią jest zagrożona. Pod hasłem „Obrońcy granic” chcielibyśmy okazać wsparcie wszystkim tym, którzy bronią w tym momencie naszej granic. Nie chcemy, aby Marsz Orląt był skansenem, że przychodzimy tylko po to, aby przypomnieć odległą historię. Chcemy, żeby Marsz Orląt odnosił się do aktualnych wydarzeń. Niepodległość nie mamy daną, ale zadaną. Dzisiaj toczy się walka na granicy białoruskiej, natomiast nie jest wykluczone, że będziemy musieli za chwilę w okolicach Przemyśla również dbać o szczelność granicy”.

Opublikowany przez Marsz Orląt Wtorek, 30 listopada 2021
https://dziejesienapodkarpaciu.pl/bitwa-pod-nizankowicami-mija-102-lata-od-walk-o-polskosc-przemysla/
Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!