Strona główna WIADOMOŚCI Są pieniądze na dopłaty dla komunikacji publicznej. Walka z wykluczeniem

Są pieniądze na dopłaty dla komunikacji publicznej. Walka z wykluczeniem

0
Reklama

Ponad 52 mln zł przeznaczono na dofinansowanie przewozów autobusowych w województwie podkarpackim. O szczegółach naboru na 2022 r. mówiła wojewoda Ewa Leniart podczas spotkania z mediami.

Rozpoczynamy dziś kolejny nabór, który umożliwi wsparcie finansowe dla przewozów lokalnych, realizowanych z przeznaczeniem dla transportu publicznego. Chciałabym zachęcić podmioty uprawnione z terenu naszego województwa do tego, aby od 1 do 15 grudnia aplikowały o środki w ramach Funduszu rozwoju przewozów autobusowych. Kwota przeznaczona dla Podkarpacia to 52 mln zł – powiedziała wojewoda podkarpacki Ewa Leniart. Dodała również, że od momentu utworzenia funduszu, czyli od 2019 r. nasz region skorzystał z dopłat w wysokości 67 mln zł.   

Reklama

Dotychczasową realizację zadań w ramach funduszu podsumował dyrektor Wydziału Infrastruktury Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie Krzysztof Sopel.

– W bieżącym roku z funduszu korzysta 41 organizatorów, utworzone zostały 364 linie komunikacyjne, które funkcjonują w 138 gminach, a dostęp do autobusowego transportu publicznego ma ok. 1 mln 400 tys. mieszkańców naszego województwa – poinformował.

W ramach tego naboru na dofinasowanie przewozów autobusowych przeznaczono 52 731 932,66 zł. Kwota dopłaty będzie wynosić nie więcej niż 3,00 zł do 1 wozokilometra przewozów o charakterze użyteczności publicznej, przy wkładzie własnym organizatora w wysokości nie mniejszej niż 10% ceny usługi.

Wnioski o objęcie dopłatą mogą składać organizatorzy publicznego transportu zbiorowego, o których mowa w art. 7 ustawy z dnia 16 grudnia 2010 r. o publicznym transporcie zbiorowym, z wyłączeniem związku metropolitalnego i ministra właściwego do spraw transportu. Wypełnione wnioski wraz z załącznikami należy składać w okresie od 1 do 15 grudnia 2021 r. w wersji papierowej na adres Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego, ul. Grunwaldzka 15, 35-959 Rzeszów.

Poprzedni artykułJuż niebawem kolejny Marsz Orląt Przemyskich i Lwowskich
Następny artykułWszedł do domu, ukradł dwa laptopy i telefon. Grozi mu 5 lat

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!