Strona główna RZESZÓW Jest areszt dla podejrzanego o próbę gwałtu i zabójstwo 84-latki

Jest areszt dla podejrzanego o próbę gwałtu i zabójstwo 84-latki

0
Reklama

Policjanci pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Rzeszowie wyjaśniają okoliczności śmierci 84-letniej mieszkanki gminy Hyżne. W poniedziałek rano, jej ciało odnaleźli krewni. Kilka godzin po otrzymaniu informacji o zdarzeniu, funkcjonariusze zatrzymali 49-letniego mieszkańca tej samej miejscowości. Mężczyzna podejrzany jest o zgwałcenie i zabójstwo kobiety.

W poniedziałek przed południem, dyżurny miejski został powiadomiony o tym, że w jednym z domów w Hyżnem zostały znalezione zwłoki 84-letniej kobiety. Tego odkrycia dokonali jej krewni, którzy opiekowali się seniorką.

Reklama

Jako pierwsi interweniowali policjanci z komisariatu w Tyczynie. Funkcjonariusze zabezpieczyli miejsce zdarzenia i ustalili świadków.

Na miejsce odnalezienia ciała skierowana została policyjna ekipa dochodzeniowo-śledcza. Policjanci, pod nadzorem prokuratora z Prokuratury Rejonowej w Rzeszowie i w obecności lekarza biegłego, przeprowadzili oględziny. Zabezpieczyli ślady niezbędne do ustalenia szczegółowych okoliczności i przebiegu zdarzenia oraz mogące być dowodami w sprawie. Decyzją prokuratora ciało zmarłej zabezpieczono do dalszych badań.

Kilka godzin później policjanci wytypowali mężczyznę, który mógł mieć związek ze zbrodnią. To 49-letni mieszkaniec tej samej gminy. Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do komendy. Podczas rozpytania mężczyzna przyznał, że był w domu ofiary.

Zebrany materiał dowodowy trafił do Prokuratury Rejonowej w Rzeszowie, która wszczęła w tej sprawie śledztwo. We wtorek, prokurator przesłuchał zatrzymanego mężczyznę w charakterze podejrzanego. Przedstawił mu zarzut zgwałcenia i zabójstwa.

Prokurator wystąpił z wnioskiem do sądu o zastosowanie wobec podejrzanego aresztu tymczasowego. W środę, Sąd Rejonowy w Rzeszowie rozpatrzył wniosek prokuratora i zdecydował, że podejrzany 49-latek trafi do aresztu tymczasowego. Spędzi w nim trzy miesiące.

Reklama
Poprzedni artykułChroniony żółw na granicy
Następny artykuł103 lata temu urodził się Papież Polak, święty Jan Paweł II

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj