Strona główna JAROSŁAW 42-latek pobity i okradziony. Za rozbój odpowie para z Wiązownicy

42-latek pobity i okradziony. Za rozbój odpowie para z Wiązownicy

0
Reklama

Dwoje mieszkańców Wiązownicy odpowie za rozbój. 30-letnia kobieta i jej 24-letni znajomy, przyszli zamaskowani do domu samotnie mieszkającego mężczyzny, grozili mu nożem, pobili go i okradli. Oboje usłyszeli zarzuty. Sąd zadecydował, że najbliższe trzy miesiące para spędzi w areszcie.

W sobotę, przed godz. 2 w nocy, dyżurny jarosławskiej komendy otrzymał zgłoszenie o rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Na miejsce został skierowany policyjny patrol. Funkcjonariusze ustalili, że samotnie mieszkający mężczyzna, otworzył drzwi swojego domu, za którymi stała kobieta i mężczyzna. Oboje byli w kominiarkach. Napastnicy wtargnęli do środka, pobili 42-latka, dodatkowo grozili mu nożem i go zastraszali. Z mieszkania ukradli laptopa oraz telefon komórkowy, po czym uciekli. Wartość strat pokrzywdzony oszacował na ponad tysiąc złotych.

Funkcjonariusze z posterunku w Wiązownicy, na podstawie zebranych informacji i dowodów, bardzo szybko wpadli na trop sprawców. Jeszcze tego samego dnia, wspólnie z policjantem wydziału kryminalnego z Jarosławia, udali się pod ustalony adres. Tam zastali 30-latkę i jej 24-letniego partnera, oboje to mieszkańcy gminy Wiązownica. Para zupełnie nie spodziewała się wizyty funkcjonariuszy. Zostali zatrzymani i trafili do policyjnego aresztu.

Reklama

Podczas wykonywanych czynności, w trakcie przeszukania samochodu zaparkowanego na posesji i należącego do mężczyzny, funkcjonariusze ujawnili i zabezpieczyli między innymi nóż, kominiarki, laptopa oraz telefon komórkowy.

30-latka i 24-latek usłyszeli już zarzuty. Decyzją sądu kobieta i mężczyzna trafili na trzy miesiące do aresztu.

Za przestępstwo rozboju kodeks karny przewiduje karę nawet 12 lat pozbawienia wolności.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!