Strona główna MIELEC Zatrzymano sprawcę rozboju. 29-latek uderzył kobietę i ukradł 5 tys. zł

Zatrzymano sprawcę rozboju. 29-latek uderzył kobietę i ukradł 5 tys. zł

0
Reklama

Policjanci ustalili i zatrzymali mężczyznę podejrzanego o dokonanie rozboju przy Alei Niepodległości w Mielcu. Mężczyzna siłą wszedł do lokalu, uderzył i zastraszył pracownicę, po czym zabrał blisko 5 tysięcy złotych i uciekł. Decyzją sądu, podejrzany najbliższe dwa miesiące spędzi w areszcie. Za rozbój grozi kara pozbawienia wolności do 12 lat.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek, 30 maja br., po godz. 14. Jak ustalono, młody mężczyzna wtargnął do lokalu znajdującego się przy Alei Niepodległości, popchnął, a następnie uderzył oraz zastraszył pracującą tam kobietę, po czym zabrał blisko 5 tysięcy złotych i uciekł. Przez kilkanaście godzin trwały intensywne czynności zmierzające do zatrzymania sprawcy. Policjanci ustalili, że podejrzanym o dokonanie rozboju może być 29-letni mieszkaniec Mielca. Mężczyzna jest znany funkcjonariuszom z wcześniej popełnianych przestępstw. Następnego dnia po zdarzeniu, mężczyzna został zatrzymany.

Reklama

Zgromadzony materiał dowodowy pozwolił przedstawić podejrzanemu zarzut rozboju. Mężczyzna przyznał się do winy i złożył wyjaśnienia. Policjanci zwrócili się do mieleckiej prokuratury o wystąpienie z wnioskiem do Sądu Rejonowego w Mielcu, o zastosowanie wobec mężczyzny tymczasowego aresztowania. Sąd przychylił się do złożonego wniosku i zastosował wobec 29-latka środek zapobiegawczy w postaci 2 miesięcznego aresztu.

Za przestępstwo rozboju mężczyźnie grozi do 12 lat pozbawienia wolności.

Reklama
Poprzedni artykułFałszywe dokumenty studenta z Turkmenistanu
Następny artykuł42-latek pobity i okradziony. Za rozbój odpowie para z Wiązownicy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj